Zayıflama Aletleri alırken dikkat etmeniz gereken incelikler-zayıflama aletleri ve fiyatları

Zayıflama aletleri zayıflama aletleri, bisiklet, zayıflama aletleri fiyatları, zayıflama aletleri masaj, zayıflama aletleri titreşimli, zayıflama aletleri ve fiyatları

Zayıflama aletleri denilince aklımıza, koşu bantları, zayıflama kemerleri, kondisyon aletleri, aerobik ve fitnes aletleri, gibi aletler gelmektedir. Bu zayıflama aletleri adı verilen aletlerin büyük kısmı, ilk önceleri spor ve egzersiz için dizayn edilmeleri ve zamanla zayıflatıcı ve inceltici etkileri ön plana çıkınca zayıflama sektörü ve firmaları tarafından sahiplenmeleridir.

Zayıflama aletleri seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar ve incelikler bulunmaktadır. Öncelikle zayıflama aletleri almaya niyetlendiysek bunu spor ve egzersizin bir alternatifi olarak değil, fitness, egzersiz ve spor hareketlerinin tamamlayıcısı ve yardımcısı donanımlar olarak görmeliyiz. Pilates, aerobik gibi incelme ve kondisyon sağlayan egzersiz yöntemlerinde de yardımcı olarak değişik zayıflama aletlerinden faydalanılmaktadır.

Zayıflama aletlerinde ilk olarak dikkat etmemiz gereken unsur, bu alet ve edevatların bizim zayıflama amacımıza yardımcı olup olmayacağıdır. Bilhassa bölgesel zayıflama amacı olan kişiler, bu amaçlarına doğrudan hizmet etme niteliğine sahip zayıflama ekipmanlarından temin etmelilerdir. Misal olarak karın ve göbek kısmındaki kiloları vermek istiyorsak bu durumda biseps ve triseps geliştiren ve kol bölgesini çalıştıran aletlerin yerine, bizlerin karın, bacak ve sırt kaslarını çalıştıran zayıflama ve kondisyon aletlerini temin etmeliyiz.

Zayıflama aletlerinin seçiminde önceden bir süre bir kondisyon ve egzersiz salonuna devam edip, hangi zayıflama aletlerinin ne işe yaradığını iyice anlamalıyız. Diğer yandan bu sayede değişik zayıflama aletleri markalarının hangilerinin daha popüler ve tutulur olduğunu da öğrenme fırsatı kazanmış oluruz.

Zayıflama aletlerinde dikkat edeceğimiz diğer bir unsur ile çoklu işleve sahip bir zayıflama ve kondisyon aleti temin etmemizdir. Bu durumda hem değişik amaçlar için bu aleti kullanmış oluruz hem de fazladan masraf yapmaktan yırtarız.


Zayıflama aletlerinde dikkat edilecek diğer bir önemli ölçüt ve kriter ise, bu aletlerin TSE veya CE sertifikalarının ve garanti, servis gibi desteklerinin olmasıdır. Ne tür malzemeden yapıldığını bilmediğimiz zayıflama aletleri, bırakınız kilo vermeyi ve zayıflamayı, aynı zamanda sağlığımızın bozulmasına ve ortopedik bir takım rahatsızlıkların bizlerde gelişmesine bile sebep olabilirler.

Fiyatı aşırı derecede pahalı veya ucuz Zayıflama aletleri almaktan kaçının. Piyasada ortalama fiyat diyebileceğiniz ürünleri alınız. Böylece hem kalitesiz ürün almaktan kurtulursunuz hem de zayıflama aletleri alırken savurganlık ve müsrifliğe kaçan bir davranışta bulunmamış olursunuz. Ayrıca geçici bir zayıflama veya incelme hevesine girdiğinizden tereddüt ediyorsanız, bu durumda hemen zayıflama araç ve gereci almadan, bir süre daha kendinizden emin olmak için bekleyiniz. Unutmayın ki zayıflama aletleri evlerinizde yer kaplayan ve kolayca bir köşede saklanamayacak kadar dikkat çeken bir hacme sahiptirler. O nedenle daha sonra aldığınıza pişman olup koyacak yer arayacaksanız bu Zayıflama aletlerini hiç almayın daha iyidir. Şayet yakınlarda bir fitness ve zayıflama salonu varsa orada aylık aidat ile bu ürünlerden de pekâlâ yararlanabilirsiniz.

Diğer yandan şayet bir arkadaş grubunuz var ise herkes bir zayıflama aleti alarak bunu belirli bir süre kullanır ve daha sonra değiş tokuş yapabilirsiniz.

Zayıflama Aletleri Ve Fiyatları:

Koşu Bandı Fiyatları: Koşu bantları, kapalı mekanlarda da rahatça koşabilmek için üretilmiştir. İstediğimiz zamanlarda dışarı çıkamayabiliriz ya da hava her zaman müsait olmayabilir. Çevremizde rahatça koşu yapabileceğimiz yerler de olmayabilir. Bu durumlarda başvurulan ve oldukça etkili bir alettir. Koşu bantlarının fiyatları, marka model ve donanımsal özelliklere göre 250 TL ile 4000 TL arası değişiyor. Ortalama özelliklere sahip bir koşu bandı 500 TL ye rahatlıkla alınabilir

Termal Zayıflama Şortu: Termal Zayıflama Şortları 100 tl civarında satılmaktadır. Termal Zayıflama Şortları özellikle karın bölgesindeki yağlanmadan şikayetçi olanlar ve doğal yollarla zayıflamak isteyenler için ideal bir zayıflama yöntemidir. Genelde tuzla birlikte satışa sunulur. Giyildiği andan itibaren etkisini gösterir ve yaklaşık 3 hafta içinde gözle görülür zayıflama sağlar.

Egzersiz Minderleri: Üzerinde mekik, şnav gibi egzersizlerin daha kolay yapılmasını sağlar. Egzersiz ve Aerobik minderleri 15 tl ile 100 tl arasında değişebilen bir fiyat aralığında satılmaktadırlar.

Egzersiz Çubukları: Egzersiz çubukları da kalite ve markasına göre 20 tl ile 300 tl arasında değişen geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Spor yaparken vücudun daha rahat hareket ettirilmesini ve yapılan spora dayanıklılığı sağlar.

Step Aletleri: İleri geri adım atmakta kullanılan teknolojik üründür. Jimnastiğin belirli bir düzende gerçekleşmesine yardımcı olur ve hareketleri kontrol altına alır.

Zayıflama Bisikleti: Kondisyon bisikletleri, tıpkı koşu bandı gibi kapalı ortamlar için üretilmiştir. İstenilen zamanda bisiklete binilmesini ve spor yapılmasını sağlar. Kondisyon bisikletleri de denilen bu zayıflama bisikletleri özellik ve marka ile yapıldıkları materyallere göre 100 tl ile 1500 tl arasında bir fiyat aralığında satılmaktadırlar.

Zayıflama Kemeri: Beldeki yağlardan şikayetçi olanlar için üretilmiştir. Titreşimli ve saunaya özel oanları vardır. Kullanılmadan önce kullanım kılavuzunun mutlaka okunması gerekir. Bel rahatsızlığı olanların kullanması tavsiye edilmez. Zayıflama kemerleri fiyatları özelliklerine ve motorlu olup olmamalarına göre 50 tl ile 150 tl arası bir fiyat ile satılmaktadır.

“Zayıflama Aletleri alırken dikkat etmeniz gereken incelikler-zayıflama aletleri ve fiyatları” için 12 yorum

 1. hamileliğim boyunca aldığım kiloları yürüyüş bandı ile verdim. Kesinlikle zayıflama aletleri kullanmanızı tavsiye ederim arkadaşlar. Günde 1 saat koşu bandında yürüyüş yapın ve zayıflama aletlerinin faydaları nasıl oluyormuş gözünüzle görün.

 2. Geri bildirim: Dans ederek zayıflama-Dansla kilo verme yöntemiyle zayıflayın | Kolay Zayıflama!
 3. Geri bildirim: Dans ederek zayıflama-Dansla kilo verme yöntemiyle zayıflayın | Kolay Zayıflama!
 4. kondüsyon bisikleti vücudun hangi bölgeleri için faydalıdır yani düzenli kullanımda hangi bölgeleri zayıflatır. bölgesel zayıflama ve incelme için faydaları var mıdır?

 5. bir çok zayıflama aleti farklı zayıflama hedefleri için kullanılabilmektedir. Şayet basen ve kalça bölgesinde fazla kilolardan şikayetçiyseniz ve bu bölgelere yönelik bir bölgesel zayıflama egzersiz programı uygulamak istiyorsanız sizlere ekliptik bisiklet, kondisyon bisikleti gibi pedallı zayıflama aletleri önerebilirim.

 6. merhaba, ben çalışıyorum, sitenizde geçenlerde zayıflama ilaçları kısmında yazdığınız bilgiler beni tatmin etti ve o tür şeylerden vazgeçtim. şimdide spora zaman olmadığı için malum göbek bölgemdeki yağları eritmek istiyorum. bunun için tavsiye edebileceğiniz, standartlara uygun olan aletlerin isimlerini verebilirmisiniz? burada yazmayacaksanız email atınız lütfen. rica ediyorum.
  sabırsızlıkla bekleyeceğim.
  tşkler.

 7. Kavitasyon ile zayıflama hakkında linkteki yazıyı okuyabilirsiniz. diğer bölgesel zayıflama aletleri için de en kısa sürede doyurucu bir makale hazırlayacağım.

 8. Yazı için teşekürler. bizlere biraz da bölgesel zayıflama aletleri hakkında bilgi verebilir misiniz. Hani şu kavitayon cihazı ve benzeri bölgesel incelme sağlayan aletler var. iyi çalışmalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.