Zayıflama bisikleti ile kondisyon ve kilo verme yolları

Zayıflama bisikletleri kilo verdirir.
Bisiklet sürme egzersizlerinin gerek sağlık gerekse zayıflama amacıyla yaygın olarak yapılan kardiyo egzersizleri olduğunu daha önceki yazılarımızda dile getirmiştik. Bisiklet kullanmak gerçekten çok fazla kalori yaktıran ve harcatan ideal bir spordur. Bisiklerin outdoor denilen ve genelde doğa sporu biçiminde yapılan türü özellikle biz şehir ortamında yaşayanlar için pek mümkün görünmemektedir. Tabi bu durumda insanoğlu zayıflama aletleri tabir edilen ve ev ortamında zayıflama egzersizleri yapmamıza olanak tanıyan değişik zayıflama aletleri bulunmaktadır.
Zayıflama bisikletleri de bunlardan önemli derecede kilo verdirme potansiyeli olanlardan birisi olarak göze çarpar. Bisiklet kullanmanın etkili bir zayıflama sunmasını istiyorsak özellikle şu hususlara dikkat etmemiz gerekmektedir:

1) Kaliteli bir zayıflama bisikleti almalıyız. Zayıflama aletlerinin faydaları ile zararları arasındaki ince çizgide en önemli noktalardan birisi kaliteli bir zayıflama aleti kullanımıdır. DÜşük kaliteli zayıflama bisikletleri özellikle kaslara ve eklemlerde baskı oluşturacağı için yoğun kullanım durumlarında kas ve kelem ağrılarına ve hatta rahatsızlıklara sakatlanmalara sebep olabilirler. O nedenle garantili ve piyasada iyi bilinen kendisini ispat etmiş bir zayıflama bisikleti markası tercih etmekte fayda vardır.
2) Zayıflama bisikleti kullanımında dikkat edilecek diğer bir nokta ise bisikleti aşırı efor sarfetmeden kullanmak olacaktır. Yüksek eforlu egzersizler neticesinde vücut aerobik solunumdan Anaerobik metabolizma ile enerji tüketimine geçer. Bu durumda kas hücreleri hızlı bir enerji tüketimi seviyesine geçtikleri için yağ yakmak yerine elindeki en hazır ve hızlı şekilde kaloriye dönüştürülebilen madde olan kas yakımına başlar. Bu durumda zayıflama gerçekleşir ama yağ yakmak yerine glikojen ve kas dokusu hızlı biçimde tüketilir. Bu durum ise bizlerin istemediği bir durumdur. O nedenle hızlı pedal çevirmek bisiklet zayıflama egzersizlerinde yapılmaması gereken bir eylemdir. Bunun yerine ağır ve yavaş bir tempoyla ama uzun süreye yayılan zayıflama bisikleti egzersizlerine geçmeliyiz. Zayıflama bisikletleri için söylediğimiz bu mekanizma normal bisiklet egzersizleri için de geçerlidir.


3) Zayıflama bisikletlerinde egzersizi zorlaştıran ve kolaylaştıran bir mekanizma mevcuttur. Egzersiz yapma inceliklerini tam olarak bilmeyen kişiler zayıflama bisikletinin zorluk derecesi ayarını en zora getirerek kilo vermeye çalışırlar. Bu durumda egzersiz yapmak zorlaşacağından dolayı çok hızlı bir biçimde yoruluruz. Yorulma ise zayıflama bisikletinde yapılamsı gereken egzersiz süresini kısaltır ve kalori harcama hedefine ulaşmamızı engeller. Bunun yerine zorluk düzeyini en az olmasa bile en aza yakın bir ayara getirerek bizleri zorlamadan uzun süreli egzersiz yaptıracak bir ayar seçmeliyiz. Böylece hem eklemleri zorlamamış oluruz hem de bir süre sonra zayıflama bisikleti kullanmaktan dolayı bıkkınlık gerçekleşmez.

Hafif şiddette kullanımda zayıflama bisikleti iyi bir kardiyo egzersizi aracıdır. O nedenle haftada 3-4 kez günde 45 dakika yapılan zayıflama bisikleti egzersizi, bizlerin haftalık 2000 kalori harcamasına neden olur. Özellikle yavaş kullanımda bölgesel yağlar adını verdiğimiz kalça ve basen deki fazla kilolardan kurtulmayı başarırız. Zayıflama bisikleti aynı zamanda kondisyon bisikleti olarak bilinir. Dayanıklılığı artıran zayıflama bisikletinin faydaları, kilo verme işlevinin yanında kalp ve damar hastalıklarının da gelişmesini önler. Stresi azaltır bacak ve popo kasları güçlenir. Sağlıklı yaşam için bizlere gerekli olan egzersiz hareketlerini yapmamıza yardımcı olur. Zayıflama bisikletlerinin fiyatları ürünün kalitesi ve markasına göre değişmektedir. Sizlere en pahalısını almayı keinlikle önermiyorum ama kesinlikle zayıflama bisikleti alırken ucuza da kaçmamalısınız.

“Zayıflama bisikleti ile kondisyon ve kilo verme yolları” için 7 yorum

  1. ZAYIFLAMA HAPLARI KİLO VERDİRİYOR BU DOĞRU AMA BIRAKTIĞINIZDA KALICI KİLOLAR ALIYORSUNUZ O YÜZDEN SİNDİRİM SİSTEMİNİ HIZLANDIRAN DOĞAL ÇAYLAR VE YÜRÜYÜŞ HEM KESENİZE HEM SAĞLIĞINIZA FAYDALI

  2. kondisyon bisikletiyle zayıflamak istiyorsanız öncelikle her gün ortalama 45 dakika orta tempoda bisikletle zayıflama egzersizleri yapmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor.

  3. Bence en etkili yol kondisyon bisikletinden ziyade koşu bandı dır yılların verdiği tecrübe bize kilo vermekte en iyisi koşu bandında yürümek yada koşmak olduğudur kondisyon bisikleti sadece alt kısmı çalıştırır

  4. meraba doğumdan soınra tam 7 kilo fazlam vardı şimdi zayıflama hapı kullanıyorum 1 haftada 2 kilo vermişim inanamıyorum zayıflama hapı işe yarıyomuş keşke aktarlarda da bulabilsek

  5. Geri bildirim: Kilo Aldıran Yiyecekler ve Kilo alma yolları | Kolay Zayıflama!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.