Zayıflama Bantları İşe Yarıyor mu

Zayıflama Bantları İşe Yarıyor mu

Zayıflama bantları son zamanlarda oldukça fazla ilgi gören zayıflama ürünleri arasında dikkat çekiyor. Pek çok kişi zayıflama bantları ile kilo vermenin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Piyasada oldukça rağbet gören ve adeta kendi başına bir sektör halini alan zayıflama ürünleri arasında zayıflama bantları aslında zayıflama haplarına nazaran çok daha makul ve kabul edilebilir etkileri olan zayıflama yolu olduğu söylenebilir.

Zayıflama bantlarının kilo verdirici etkisinin temelinde açlığı bastırma amacı yatmaktadır. Aynen sigarayı bırakmak isteyenlerin sigara içmek yerine nikotin bandı kullanmaları gibi zayıflama bantları da içerisinde barındırdığı tokluk hissi veren bir takım enzimler ile açlığı bastırıyor ve kişinin daha uzun bir süreliğine de olsa kendisini tok tutması ve yemek yeme hissini bastırması yatıyor. Zayıflama bantlarına yapılan en önemli eleştirilerden bir tanesi ise bu tür zayıflama yöntemlerinin akut dönemli yani ani etkili olması ve kişinin yaşam tarzını değiştirmemesi durumunda bu zayıflama bantlarının etkilerinin geçici olacağıdır. Daha başka bir ifadeyle anlatmak gerekirse zayıflama bantları faydaları sadece bu ürünlerin kullanımı süresi ile sınırlı olup zayıflama bandı kullananlar bu kullanımı sona erdirdikten sonra etkisi de hızla geçmekte ve kişi eski metabolizma şartlarıyla tekrar karşı karşıya kalmaktadır.

Göbek eritme bantları olarak ta bilinen Zayıflama bantları kullanıcı yorumları da genelde bu yönde olup ürünün kullanımı süresince gerçekten kilo vermek için fayda sağladığı ancak Zayıflama bantlarının terk edilmesiyle birlikte zayıflama sürecinin durduğu ve hatta kilo alımı riski ile tekrar karşı karşıya kalındığı yönündedir. Zayıflama bantları işe yarıyor mu sorusuna diyetisyen Sn. Hülya Çağatay da buna benzer yorumlarda bulunmaktadır.

Zayıflama Bantlarının Zararları Nelerdir?

Öncelikle zayıflama bandının zararından söz edebilmek için zayıflama bandında kullanılan biyokimyasal etken maddenin ne olduğunu bilmeye ihtiyaç vardır. Şayet kullanılan madde termojenik yağ yakıcı maddeler içeriyorsa ve dolaylı yoldan iştah kesici etki oluşturuyorsa bu durumda zarardan daha az söz etmek mümkündür. Ancak iştah kesici etkisi metabolizma ve karaciğer işlevlerine zarar vermesi durumunda zayıflama bantlarının olası zararları ve yan etkileri ifade edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.