Zayıflama hapları faydalı mıdır yan etkileri var mı

Zayıflama Hapları ve Zayıflama kilo verme
Son zamanlarda zayıflama hapları, kilo vermek fazla yağlarını kolay eritmek isteyenler için tam anlamıyla bir cankurtaran simidi haline gelmiştir. Özellikle diyet, aç kalma, spor ve egzersiz yapma gibi kilo kaybetme seçeneklerinden hiçbirisi size göre değilse bu durumda zayıflama hapları gerçekten önünüzdeki son seçenek olarak kalıyor.

Zayıflama haplarını ya yakın arkadaş çevremizde kullananlardan veya kolay zayıflama, hızlı kilo verme reklamlarından görürüz.

Peki acaba bu kullandığımız zayıflama hapları gerçekten hiç zararı olmadan kilo vermemizi sağlıyorlar mı! Piyasada doğal olduğu iddia edilen bir çok kilo verme haplarının acemice ve dikkatsizce kullanımları durumunda hayati tehlike yaratacığını da aklımızdan çıkarmamamız gerekmektedir.

Piyasadeki bir çok zayıflama hapları ve ürünleri sizleri kandırmaktadır:

Yapılan bir araştırmada amerikalıların yıllık 30-50 milyar $ parayı bu zayıflama ve diyet ürünlerine harcadıkları ortaya çıkmıştır. Bu paranın yaklaşık olarak 5-6 milyar doları da sahte zayıflama haplarına harcanmaktadır.


Zayıflama haplarının türleri ve çeşitleri nelerdir.

Zayıflama hapları, reçeteli verilen ve reçetesiz kullanılabilen ilaçlar olmak üzere 2 ana kısma ayrılmaktadır.

Reçete ile kullanılması gerekenler, sağlık bakanlığından onaylı ve bir doktor tavsiyesi ile alınması gereken diyet ve zayıflama haplarıdır. Bunlara örnek olarak: Meridia (Sibutramine), Xenical (Orlistat), Adipex, Bontril, Didrex, Phentermine ve Tenuate verilebilir.

Obesite hastalarına yazılan reçeteli zayıflama hapları ve ilaçları zararlı mıdır?

Bu tür diyet hapları genelde vücut kitle endeksi 35 ve yukarısı olan kişilere önerilir ve tatbik edilirler. Bu zayıflama ve diyet hapları bir estetik tedavisi veya diyet yöntemi değillerdir. Oldukça ciddi yan etkileri bulunabilen ve yanlış kulanıldığında sizleri ölüme götürebilen ciddiyetteki zayıflama haplarıdır. Geleneksel diyet, egzersiz ve rejim yöntemleriyle kilo veremeyenler için son çare olarak uygulanırlar

Reçetesiz zayıflama hapları nelerdir

Kilo verme endüstrisinde kilo verme hapları belki de en hızlı şekilde gelişen endüstri dalıdır. Bu nedenle bu tür haplar genelde devletin gözetim ve denetiminden kaçmakta ve tabiri caizse el altından dağıtılabilmektedir. Yine de diyet ve zayiflama hapları genelde ilaç olarak değil de yiyecek içicek sınıfında kabul edilirler. Diyet haplarının etkilerinin testi ise sağlık bakanlığı tarafından hiç bir şekilde denetlenmemektedir.

Denetim dışı kalan zayıflama haplarının olası yan etkileri zararları nelerdir?

Reçeteli satılan diyet zayıflama hapları amfetamin benzeri bir madde içermektedir. Bu madde ise ölüm dahil olmak üzere değişik ciddi sağlık riskleri yaratabilmektedir.

Reçetesiz satılan kolay zayıflama hapları ise daha çok ishal, bulantı, ashabiyet, huzursuzluk çarpıntı, yüksek tansiyon gibi nadir de olsa yan etkiler gösterebilirler. Ancak reçeteli satılan zayıflama diyet hapları ve dreajeleri kadar tehlikeli değillerdir.
.

Bitkisel zayıflama hapları sağlıklı mıdır?

Doğal yada bitkisel herbal olarak tabir edilen zayıflama hapları diğer her türlü haplardan daha sağlıklı ve güvenlidir. Herhangi bir ilaç, etken madde veya hormon içermezler. Ancak bu dediklerim gerçekten doğal olanlar için geçerlidir. Aksi takdirde bitkisel ve doğal olduğunu iddia eden her zayıflama diyet hapı böyle değildir.


“Zayıflama hapları faydalı mıdır yan etkileri var mı” için 8 yorum

  1. mauraes adlı zayıflama ilacı beni zayıflattı bir kutuda 4 kilo verdim ama bir kutu daha almam gerekiyormuş bırakınca kilo aldım kullandığım sürede zayıfladım

  2. peki zayıflama kremileri nasıl. bir yakınım bu bölgesel incelme jellerinden kullanmıştı oldukça memnun kalmıştı.

  3. ALTIN ÇİLEK HAPINI HAMİLELİKTE KULLANMAK ZARARLIMIDIR?BİLEN VARSA LÜTFEN YAZABİLİRMİ?

  4. bende 20 yaşındayım ve 39 kilodan 55 çıkdım 9 ayda ve ben bu durumdan çok mutlu deyilim ve zayıflamak istiyorum hap kullansam bana yardımcı olurmu?ve masa başı işim hep oturu yorum spor yapıçak vaktim yok lütfen bende zayıflamk istiyorum

  5. slm arkadaşlar ben zayıflama ürünlerının tüketimi ile ilgili ödev araştırmam var bi anket çalışması yapmam gerekio bu ürünleri kullananlar varsa acaba bana yardımcı olablirler mı

  6. Ben bir cok zayiflama hapi kullandim 2 senedir Ama kimisi iyi yönde etki etti kimi faydasız çıktı.

  7. bence kullanma,ona bakarsan her zayiflama hapina bitkisel diyorlar..ama öyle degil iste!
    günde 15 dk spor yap, yemene dikkat et, saglikli kalirsin ömür boyu..hap sayesinde belki ömrünü kisaltirsin 😉

  8. bu zayıflama haplarından formül x3 diye bir hap var. ben bundan almak istiyorum tamamen bitkisel olduğu iddia ediliyor. sizce bunlar gerçekten doğrumu yoksa bu ilacın bi yan etkisi varmı. yardımcı olursanız sewinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.