bitkisel zayıflama ilaçları ve ürünleri ile incelmek

Bitkilerle zayıflama meselesi, insanlığın en eski çağlarından beri bitkisel çareleri değişik hastalıkların tedavisinde kullanan bizler, son zamanlarda bitkilerin ve değişik otların meyvelerin sebzelerin bazılarının şaşırtıcı bir biçimde zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkilerinin olduğunu da fark ettik. Eskiden atalarımızdan duyduğumuz ve hiç bir bilimsel temele dayanmayan ancak insanoğlunun binlerce yıllık herbal tıp tecrübelerini yansıtan bazı çıkarımların, tıbben ve bilimsel olarak ta doğru olduğunu görmekteyiz. Eskilerin bir çoğunun zayıflatıcı ve inceltici olduğunu söyledikleri bir çok bitkinin gerçekten de yağ yakıcı ve termojenik maddeler içerdiğini görmekteyiz.

Bitkilerin zayıflatıcı etkilerini incelediğimizde, bir kısım bitkilerin yağ yakıcı enzimler ve benzeri etken maddeleri yapılarında bolca bulundurduğuna şahit oluruz. Diğer bir takım bazı gıdalar ise iştah azaltıcı ve top tutucu özellikler ihtiva etmektedir. Bazı bitki türleri ise lifli yapılarıyla negatif kalori etkisi adı verilen ve bitkinin içerdiği enerji ve kaloriden çok daha fazlasını, sindirim esnasında vücudumuza harcatan bitkilerdir.

Hangi tür zayıflatıcı ve inceltici bitkisel ürünler daha faydalıdır? Bu konuya kesin bir cevap vermek oldukça zor olsa gerek. Ama benim kanaatime göre yağ yakıcı maddeler ihtiva eden bitkilerin daha fazla zayıflama etkisinin olduğunu görüyorum.

Zayıflama ilaçları alırken içerisindeki etken maddelerin neler olduklarına ve gerçekten iddia ettikleri gibi zayıflatıcı etkisi olup olmadığına dikkat etmeniz gerekecektir.

“bitkisel zayıflama ilaçları ve ürünleri ile incelmek” için 3 yorum

  1. eee yani neymiş bu herballar? keşke hangi bitkilerin yağ yakıcı özellikleri olduğunu yazsaydınız da faydalansaydık…

  2. Sahte ve sağlığa zararlı zayıflama hapları ve ilaçları satanları değişik makam ve merciilere şikayet edebilirsiniz. Öncelikle sahte zayıflama ürünü sattığından şüpheleniyorsanız cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulununuz. Zaten insan sağlığına zararlı maddeleri satmak dolandırıcılığın da ağırlaştırlıkmış bir halidir. Diğer bir çözüm, il ve ilçe tüketici hakem heyetlerine şikayet olabilir. Sağlık bakanlığına da ilaç genel müdürlüğü gibi bir birimi olacaktı. Oraya ruhsatsız zayıflama ilacı satanlar olduğunu ihbar edebilirsiniz. En son olarak ta sanayi bakanlığında tüketicinin korunması genel müdürlüğü var. Oraya şikayette bulunabilirsiniz.

  3. bir sey sormak istiyorum..su an reklamları olan 10 larca zayıflama ürünü var..bu ürünlerden kekikli acı cehre kullandım..hastahanelik oldum..bunu bildirdiğimde bana hiç bir alaka göstermediler..şimdi aynı şirket abd den bi ürün getirdik diyor..bi çeşit çilek..zayıflatıyormuş..sözde .bu insanları nereye şikayet etmeliyim ki başkalarının zarar görmesini engelliyelim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.