Zayıflama İlaçları Zararlı Mı: Zayıflama İlaçlarının Zararları Faydaları Yan Etkileri Nelerdir

Zayıflama İlaçları Zararlı Mı: Zayıflama İlaçlarının Zararları Faydaları Yan Etkileri Nelerdir

Bugün haberlerde Tahtakale de kaçak zayıflama ilaçları hakkında polisin düzenlediği bir operasyon haberini okuyuncu, piyasada dolaşan bir takım zayıflama ilaçları hakkında sizleri uyarma ve bazı noktaları hatırlatma gereğini tekrar hissettim. Malesef ülkemizde insan sağlığı kadar değersiz bir mefhum yok. İnsan hayatının bu derece değersizleştiği bir ülkede de gözünü para hırsı bürümüş bir takım caniler, para kazanmak uğruna, yurt dışında neredeyse narkotik birimlerinin takip ettiği etken maddelere sahip bir takım zayıflama ilaçları’nı pazarlarda, sokaklarda satmaktan geri kalmıyorlar. Özellikle son zamanlarda bir takım zayıflama ilaçlarının insanların ölümüne varan yan etkileri ve zararları ile gündeme geldiğini düşünürsek işin ciddiyeti bir kez daha ortaya çıkıyor.

Zayıflama ilaçları ya da diğer anlamı ile zayıflama hapları, seçiminde tüketicinin son derece uyanık ve bilinçli olması gerekiyor. Bİr kere tezgah altı piyasa denilen ve çalıntı cep telefonlarından tutun da uyuşturucunun bile piyasası olan yerlerden asla zayıflama ilacı almayın. Zayıflama ilaçları bu tür yerlere yurt dışından kaçak yollarla sokuluyor ve özellikle Çin üzerinden gelen bir takım sentetik kimyasal maddeler içeren bu zayıflama hapları, insan sağlığını ciddi manada riske atıyor. Online pazar ise zayıflama ilaçlarının bolca bulunduğu diğer bir mecra. İnternet üzerinden zayıflama ilacı alırken de muhakkak bizim sitemiz gibi okuyucu yorumlarının manuple edilmediği platformlardan zayıflama ilacı hakkında kullanıcı yorumları incelenmelidir. Asla satıcının kendi resmi sitesine yazdığı memnuniyet bildiren yorumlara kanmayın. İlacı bizzat kullanan kişilerden geri bildirim alın.

Diğer bir husus ise doğal ve bitkisel zayıflama ilaçları gibi yakıştırmalarla satılan bazı ilaçların doğallıkla alakası yok. Yüksek dozlarda sürekli alındığında ölümcül etkileri olabilen efedrin ya da sibutramin türü kimyasal maddeler içeren bu ilaçların satışı yasak. Tabi burada tüm zayıflama ilaçları’nı zan altında bırakmak istemiyoruz. Bir çok zayıflama ilacı, doğal ve bitkisel içeriği ile zayıflamak isteyen arkadaşların imdadına koşuyor ve gerçekten de hayır duası alıyorlar. Ama madalyonun diğer yüzünü de asla akıldan çıkarmamak gerekiyor.


Zayıflama ilaçları şayet bilimsel manada ilaç niteliğinde ise sağlık bakanlığının izni olmadan satılamıyor. Piyasada gördüğünüz bir çok zayıflama ilacı ise aslında ilaç değil. Tamamen gıda takviyesi olarak adlandırdığımız ve içerisinde kimyasal enzimler barındırmayan ürünler olarak sayılıyor. O nedenle alacağınız ürünün gerçekten zayıflama ilacı mı yoksa gıda takviyesi niteliğinde kilo vermeye yardımcı destek preparatları mı olduğunu anlamak gerekiyor. Şayet ilaç niteliğinde ise ve izinsiz satılıyorsa burada zayıflayacağım diye hayatınızı tehlikeye atma riskinizin olduğunu söyleyebilirim. Zaten fazla kiloları dolayısıyla genel bir metabolizma bozukluğu ve bağışıklık sistemi zayıflığı çeken arkadaşlar, kimyasal maddelere de maruz kaldığında yüksek tansiyon, kabızlık, ağız kuruması, kalp krizi ve dolaşım sistemi rahatsızlıklarından tutun da tiroit hormonu bozukluklarına kadar çok geniş bir yelpazede değişik sağlık riskleri ile karşı karşıya kalabiliyor. Benim yapabileceğim tek şey bu uyarıyı sizlere iletmek. Gerisi sizlere kalıyor ve doğru ile yanlışı ayırt etmeniz gerekiyor.

Yazımı okuduktan sonra 30 saniyenizi vererek zayıflama ilaçları hakkında üşenmeden bir yorum eklerseniz hem yazıyı daha sonra okuyacak olan arkadaşlara yol gösterme ve paylaşım açısından bir katkıda bulunmuş olursunuz hem de yazının içeriğini geliştirmiş olursunuz. Kolayzayiflama.com editörü olarak hepinize zayıf ve sağlıklı günler diliyorum.

“Zayıflama İlaçları Zararlı Mı: Zayıflama İlaçlarının Zararları Faydaları Yan Etkileri Nelerdir” için 12 yorum

 1. 24 gündür bu hapı kullanıyorum;sonradan bünyye göre değişen yan etkileri olduğunu okudum.Bende olmadı.4kg verdim,gerçekten çok etkili sizce devam etmeli miyim?PİYASADA BULUNA 9 TANE ZARARLI ZAYIFLAMA İLACI VARMIŞ.Maurers de bunlardan biri mi?

 2. ben summer 7 eczacıbaşına ait bir ilaç kullanmaya başladım aşırı derecede göğüs ağrım ve sırt yanmam var eklem ağrılarım oluştu ilacı eczacıbaşı markası var diye eczaneden aldım hiç bir yan etkisi yok diyede garanti veriyorlar acaba ne yapmam lazım bu zamana kadarda hiç bir zayıflama ialacı kullanmadım ne yapabilirim saygılar

 3. Kesin olarak zayıflama ilaçları kullanıldıktan sonra verilen kilolar tekrar geri alınır mı söylemek çok zor. Bunu sizler tecrübe edecek ve bizlere söyleyeceksiniz. Burada paylaşılınca da hangi zayıflama ilacı etkisi ne kadar sürüyormuş öğreneceğiz.

 4. merhabalar
  benmaurers hapını kullanıyorum
  kilo wermesine weriyorum vücudumda da değişiklikler war ama aşırı derecede spor yapıyorum ve yağ tuz şekeri kestim diyet de yapıorum..tek korkum ilaç bittiğinde werdiğim kiloları geri almak.diyet ve spor yaşam tarzım haline gelicek ama ilaç olmadığında tekrar kilo alırmıyım ki ?

 5. merhaba payLaşm için teşekkürLer…ben 17 yaşındayım göbek we basen böLqemde 6 kiLo kadar fazLaLıgım var zayıfLama hapı kuLLanmak istiyorum internetten araştırdım Zayıflama Kremi diye bir iLaç ilgimi çekti. Sizce bir zararı war mıdır??yardımcı oLursanz sewinirim tekrar teşekkürLer…

 6. slm 28 yaşındayım Basen ve göbek bölgemde oluşan yağları rejimle üstesinden gelemiyordum.Birçok ürün denedim ama hiç biri fayda etmedi. Arkadaşım bir üründen bahsetti. Neoxin metaxren-9 kullanmaya başladım kullanalı 3 hafta oldu 5 kg verdim şimdilik iyi gidiyor herhangi bir yan etkisi olmadı..

 7. biber hapı hakkında bırakılınca verilen kiloları çabucak geri alınıyor diye başka okurlardan da şikayetler duymuştum.

 8. Merhaba,öncelikle bu site ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.Ben yaklaşık 2 sene önce biber hapı kullanmış ve 1 ayda 12 kilo vermiştim.Bu hapı kullanırken aşırı enerjik olsamda nefes darlığı,ağız kuruluğu,kabızlık,sinirlilik,uykusuzluk gibi yan etkilerini yaşadım.Sadece kilo vermemiş sanki çok düzenli spor yapmış gibi vücudumda şekle girmişti.Peki sonra ne oldu.Verdiğim 12 kiloyu 14 kilo olarak geri aldım.İlacı içerken kilo vermeniz çok normal çünkü hiç birşey yemiyorsunuz.Ama ilaç bitip eski düzene geri döndüğünüzde fazlasıyla geri alıyorsunuz.
  Sağlıklı günler dilerim.

 9. acaba içinizde acı cehre kullananlar var mı? ben acı cehre ile zayıflamak istiyorum ama paramın çöpe gitmesinden korkuyorum

 10. şimdi ben elma sirkesi ile zayıflamak istiyorum. Yanında bitkisel zayıflama tabletleri kullanıldığında elma sirkesi daha iyi zayıflatıyor diyorlar. Sizce ne yapmalıyım. Ben internetten beğendiğim ve iyi yorumları olan bir hapı beğendim bile…

 11. Asuman Hanım. Madem reductil kullanıyorsunuz aşağıdaki bilgilere bir göz atın:

  REDUCTİL ZAYIFLAMA HAPI NEDİR
  Reductil vücutta doğal olarak bulunan bazı hormonların (serotonin ve noradrenalin) garialımını bloke eder, aşermeleri minimuma indirir ve tokluk hissi oluşturur. Öte yandan metabolizmanın hızını arttırarak kilo verilmesini kolaylaştırır.

  REDUCTİL ASLINDA NE İÇİN KULLANILIR?
  Türkiye’de bir-iki kilo vermek isteyen kişilerin düşüncesizce kullandığı bir ilaç haline gelen redüctil aslında sadece son çare olarak reçete edilmeli. Vücut kitle indeksi 30’un üzerinde olan kişilerde kullanılabiliyor. Eğer hastanın şeker, kolesterol, eklem rahatsızlığı, solunum zorluğu gibi rahatsızlıkları varsa beden indeksinin 27 olması halinde kullanılıyor.

  REDUCTİL YAN ETKİLERİ
  Baş ağrısı, terleme, yüksek tansiyon, sıcaklık basması, mide bulantısı, uykusuzluk, baş ağrısı, ağız kuruluğu gibi yan etkileri bulunan ilacın Amerika’da yalnızca obezite tedavisinde ve doktor kontrolünde kullanılması kararlaştırıldı. Reçetesiz satışlar ise yasaklandı. Diyetisyenlerin reçete yazma yetkisi yok, bu yüzden reductil tavsiye edemezler.

  REDUCTİL KULLANIRKEN
  Günde sadece bir hap almaya veya doktorunuzun tavsiyesini aşmamaya dikkat edin! Hemen sonuç almak isteyenlerimiz biraz sabırlı davranmak zorundalar. Az kolorili, yüksek lifli ve sık yemeye çalışın; sibutramine bir iştah kapatıcı olduğu için metabolizmanızı yavaşlatabilir. Haftada en az 3 kez (veya doktorunuzun öngördüğü şekilde) egzersiz yapmaya özen gösterin. Eğer bir ağırlık salonuna gitmek istemiyorsanız aikido, dans veya step ayrobik dersine yazılın.

  REDUCTİL KULLANAMAZLAR
  · Süt veren anneler
  · 18 yaşından küçükler
  · Geçmişte damar yollarında tıkanma olan kişiler
  · Geçmişte madde bağımlılığı olan kişiler
  · Geçmişte kalp rahatsızlığı olan kişiler
  · Alkol bağımlılığını yenmiş kişiler

  Dikkatli Olun!
  · Reductil kullanan kişilerin ağır iş makineleri kullanmaları çevrelerindeki kişilerin güvenliği açısından sakıncalıdır. Eğer bu ilacı kullanmaya karar verdiyseniz, ağır iş makinelerini, bu ilacın sizin üzerinizdeki etkisini görmeden kullanmayınız.
  · Reductil tabletleri doğmamış bebeklere zararlı olabileceğinden, bu ilacı kullanırken hamile kalma riskinizi minimuma indirmeye çalışınız.

 12. Bu güzel yazı için teşekür ederim. Ben bi ara reductil diye bir ilaç kullanmıştım. Acaba bu zayıflama ilacı zararlı mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.