Zayıflama Reçeteleri:Bitkisel Yollarla Selülit Tedavisi ve Kilo Verme Formülleri

Zayıflama Reçeteleri:Bitkisel Yollarla Selülit Tedavisi ve Kilo Verme Formülleri

Bitkilerle zayıflama artık neredeyse büyük bir sektör halini aldı. Sağlıklı ve kalıcı zayıflamak isteyenler doğadaki bitkisel iksirler ile zayıflama ve kilo vermenin yollarını araştırıyorlar. İşte sizlere bitkisel zayıflama reçetelerinden bazıları: Mısır püskülü ile zayıflama, keçiboynuzu ile zayıflama, duvar sarmaşığı ile zayıflama, incir kabuğu ile zayıflama…… ve bu liste kesinlikle uzayıp gidiyor.

Zayıflatan bitkiler sadece kilo vermek için değil, selülit tedavisi için de işe yarıyor. Misal olarak selülite iyi gelen bitkiler arasında: Enginar, deniz yosunu, japon eriği (gingko biloba) at kuyruğu, saksı çiçeği gibi bitkiler selülite iyi gelen bitkiler arasında yer alıyor. Diğer bir ifade ile tabiatta bulunan bitkisel şifa iksirleri hem zayıflama hem de bölgesel incelme için çok işe yarıyor.

zayıflamaZayıflama ve diyet uzmanları tarafından en fazla önerilen zayıflama yöntemleri elbette doğal zayıflama yöntemleridir. Bu konuda güzel bir kitap yazan Ankara Üniversitesi Ziraat Fakülte i öğretim elemanlarında Dr. Mehmet Göbelez ‘Şifalı Bitkiler isimli kitabında bir çok zayıflatan bitkiye ve kullanım bilgilerine yer vermiş.

Bölgesel İncelme İçin Zayıflatan Çaylar

Zayıflatan çaylar, vücuttaki adrenalin hormonu salgılanmasını dengelemekte ve metabolizmayı hızlandıran adrenalin hormonunun kandaki seviyesini artırarak yağ yakıcı termojenik bir etki oluşturmaktadır. Zayıflama çayları zayıflama sürecini hızlandırmakta ve azıcık yürüyüş ile bile desteklendiğinde 10 günde 5 kilo verme ve zayıflama kapasitesine erişebilmektedir. Zayıflama çayları nasıl içilmelidir? Bu soruya da cevap veren uzmanımız özellikle aç karnına yemeklerden 1 saat kadar önce içilen zayıflama çaylarının etkisinin daha kalıcı olduğunu tespit ediyor. 200 ml hafif sıcak suya katılan bir tatlı kaşığı mate yaprağı çayı, süzme işlemine geçirilmeden tüketildiği takdirde yağ yakıcı etkisi daha yüksek oluyor.

Yeşil çay zayıflatırmı?
Yeşil çay, bilinen en etkili bölgesel zayıflama potansiyeline sahip zayıflatan çaylar’dan birisidir. Yeşil çayı günde 2 kez sabah ve akşam yemeğinden önce aç karnına sıcak su ile toplamda 400 ml ( günde 2 su bardağı) içmenizi tavsiye ediyoruz. yeşil çay içeceği zayıflatan ve selüliti gideren bir zayıflama çayıdır.Yeşil çay ile zayıflama her zaman tercih edilen bir zayıflama yöntemi olmuştur.

Selülitlere iyi gelen bitkiler- Hangi Bitkiler Selülitlere iyi gelir?
Selülite karşı en etkili bitkisel çözümler arasında duvar sarmaşığı (hedera helix) öne çıkıyor. Sarmaşık yaprakları özellikle cildin kan dolaşımını hızlandırır ve selülite neden olan yağ hücrelerine daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak sellülit tedavisi için etkili olur. Duvar sarmaşığı kullanımı nasıldır? Duvar sarmaşığının yapraklarını ufalayın ve bir litre sıcak suya katın. Elde ettiğiniz selülitleri tedavi eden bitkisel içeceği sabah ve akşam 2 şer bardak olmak üzere günde 4 bardak tüketin.


Yüksek Tansiyona Bitkisel çözüm-Hangi Bitkiler Tansiyona iyi gelir?
Farekulağıotu (hieraceum pilosella), kalpteki ödemi giderirken, böbrek yetersizliği ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılıyor. Fare kulağı otu iksirinin hazırlanışına gelince: Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı farekulağıotu tozu koyun ve sabah akşam birer bardak için.

İncir Yaprağı ile zayıflama-İncir yaprağı Zayıflatırmı
İncir yaprağı, ülkemizde güney ve batı anadolu bölgelerinde kolaylıkla bulunan bir bitkisel üründür. İncir yaprağı ile zayıflama ve kilo verme nin en önemli avantajı, insanlarda herhangi bir stres oluşturmadan zayıflatması ve tokluk hissi oluşturmasıdır. Uzmanlar, zayıflamak için incirin yapraklarını yemeyi tavsiye ediyor. İncir yaprağı nasıl kullanılır. İncir yaprağının zayıflamak için kullanımı oldukça basittir. 1 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş incir yaprağı, sabah kahvaltısına ve akşam yemeğine başlarken tüketilir.

Kansızlığa keçiboynuzu ile zayıflama
Keçiboynuzunun faydaları genellikle kansızlık ve unutkanlık için bitkisel çözüm tedavisi amacıyla kullanılması nedeniyle bilinir. Oysa keçiboynuzu meyvesi (ceratonia siliqua) yanında keçiboynuzu çiçeği ve keçiboynuzu yaprakları, bitkisel zayıflama amacıyla da kullanılıyor ve kilo vermek için alternatif bir bitkisel çözüm sunuyor. Zayıflamak için keçiboynuzu nasıl kullanılır? Bir bardak sıcak su ya da süte ile birlikte 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu toz haline getirildikten sonra karıştırılır. Bu zayıflatan içecek, her gün 4 bardak içilecek ( 2 si sabah kahvaltısından önce- 2 si akşam yemeğinden önce)

Keçisakalı ile selülitlere kesin çözüm
Zayıflama kürlerinde ödem ve su atıc bitki olarak kullanılan keçi sakalı otu ise (spirea ulmaria) selülitin baş düşmanı. Keçisakalı bitkisi, baş ağrısına ve romatizmaya iyi geliyor. Bir bardak sıcak suya toz halde bir tatlı kaşığı karıştırın. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinde birer bardak için.

Mısır püskülü ile zayıflama
Mısır püskülü (zea mais) hem zayıflamak için hem de erkeklerde sık görülen prostatın bitkisel tedavisi amacıyla kullanılabilen bir bitkisel kür dür. Mısır püskülü nasıl kullanılır sorusunun yanıtı şu şekildedir: Bir avuç dolusu mısır püskülünü 4 su bardağı su içerisine atıp kaynatıyoruz. Bu 4 bardak mısır püskülü suyu, günde 2 kez sabah ve akşam içilecektir. Böbrek taşlarını düşürmek için de mısır püskülü fayda vermektedir. Ayrıca 15 günde 4-5 kilo verme ve zayıflama etkisi de görülüyor.

Üzüm yaprağı ile zayıflama
Ülkemizde bol bulunan siyah üzüm yaprağı, içerdiği flavanoidler ile zayıflama ve kilo verme etkisi olan bir bitkisel iksirdir. Üzüm yaprağını her yerde bulabilirsiniz. Toz haline getirdiğiniz üzüm yaprağını çay olarak içerek bölgesel zayıflama sağlanabilmektedir. Günde 2 kez aç karnına sabah kahvaltısından ve akşam yemeğinden önce tüketilmesi kilo vermek için yeterlidir.

“Zayıflama Reçeteleri:Bitkisel Yollarla Selülit Tedavisi ve Kilo Verme Formülleri” için 2 yorum

  1. kolay zayıflamanın yolunu başardım iş yaşantım fazla kilo almama etken oldu oturarak çalıştığım için hareketsizlikten çok kilo aldım sporda yapamadığım için veremiyordum n 1 ayda 5-6 kilo verdim tek etkisi idrarda koyuluk bunun sebebide vücuttan yağ atımı gerçekleştiği için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.