Ozon yağı ile bölgesel zayıflama tedavisi – ozon yağının faydaları zararları ve fiyatı

Ozon yağı ile bölgesel zayıflama tedavisi – ozon yağının faydaları zararları ve fiyatı

ozon tedavisi nedir – ozon yağı nerelerde kullanılır

Ozon tedavisi, aslında bölgesel zayıflama yöntemlerinden birisidir. Özel bir alet yardımıyla cildi ozon gazına tutarak cildin nefes alması ve gençleşmesi için kullanılır. Diğer yandan da göz hastalıkları, cilt lekeleri, kepek, sedef hastalığı, egzama, Baş ağrısı, sivilce, sporcu ayağı, kanser, basur hemoroid rahatsızlığı, Kas Ağrıları ve spazmlar kramplar,  Sinek ısırıkları ve arı sokmaları, dolaşım, viral hastalıklar ve yaralanmaları iyileştirici etkisi de ozon tedavisinin faydaları  arasındadır. Ozon tedavisi doğrudan bölgesel zayıflama etkisi göstermez. Ozon yağı tedavisi ise ozon tedavisinden daha farklı ve doğal bir yoldur. Ozon yağı tedavisinin bilinen zararları ve yan etkileri hiç yoktur.
ozon yağı tedavisi nedir

Ozon yağı olarak bilinen ürün aslında zeytinyağı içerisine ozon moleküllerinin yedirilmesiyle elde edilen ozonlu yağdır. Ozonun oksijenin 3 moleküllü haline verilen isimdir. Ozonun cilt kırışıklıklarını giderme, hücrelere daha yoğun oksijen taşıması nedeniyle metabolizma hızını artırma ve hücresel toksinleri yok ederek detoks etkisi oluşturma etkileri nedeniyle zayıflatan etkilere sahiptir.

Ozon yağı zayıflatırmı

Ozon gazı ile zenginleştirilmiş zeytin yağının özellikle selülit ve kalıcı kilo sorunu bölgelere masaj yolu ile uygulanması durumunda selülitleri erittiği ve bölgesel zayıflama etkisi yarattığı söylenmektedir. Bunun nedeni ise dokularda oksijen gazına nazaran daha uzun süre bozulmadan durmasıdır. Ozon gazı parçalandığında ise oksijen gazına dönüşmekte ve dokuları besleyici niteliğini bir süre daha devam ettirmektedir. Bu yönüyle ozon gazı, oksijen gazına göre 20 dakika kadar daha uzun süre ile bozulmadan bekleyebilmektedir. Ozon gazını tek başına dokuya vermek öldürücü etki oluşturabilir. O nedenle cilde nüfuz edebilen zeyin yağı türü bitkisel bir yağ ile karışım yapılarak masaj yolu ile cildin gözeneklerinden yağ tabakalarına ulaşması sağlanmaktadır. Ozon yağının cilde iyi nüfuz etmesi için ozon ile birlikte kullanılan zeytin yağının kalitesi son derece önemlidir. Kaliteli saf zeytin yağının ozon gazı tutma kabiliyeti daha yüksektir.

Zeytin yağı nasıl ozonlanır ?

Ozon gazı, özel bir jeneratör ile elektrokimyasal yöntemlerle üretilip uygun basınçta zeytin yağı ile karıştırılmaktadır. Bu karışım içerisinde ozon gazı yıllarca muhafaza edilebilmekte ve yukarıda saydığımız bir çok hastalık için doğal ve bitkisel çözüm yöntemi olarak kullanılabilmektedir.  Ozon yağını kalitesini kaybetmeden saklamak için buzdolabında 4 santigrad derecede saklamak yeterli olacaktır.


Ozon yağı nasıl uygulanır?

Ozonlanmış zeytin yağı,  yüz, boyun,karın ve uyluk bölgelerinde eklem olan noktalara veya hareketli noktalara masaj yoluyla uygulanmaktadır. Ozonlu yağ masajı yağılan vücut bölgesinde  kan dolaşımı hızlanarak eski hücrelerin yerine yeni hücreler çoğalır. Yaşlanma sonucu oluşan mimik kırışıklıklarını yok edici ve cildi gençleştirici etkisi vardır.

Ozon yağı fiyatı ne kadardır: Piyasada şişesi 50 ile 80 tl arası değişen fiyatlarla satılmaktadır. Piyasada ayrıca ozon yağı kremi veya jeli biçiminde de satılmaktadır

OZON  YAĞI NE KADAR SÜRE İLE KULLANILABİLİR SON KULLANMA TARİHİ NEDİR?

Ozonlu zeytin yağı bozulmaz ve eskimez, yıllarca saklanabilmektedir. 10 yıllık bir ozon yağı bile % 99 oranında ilk halindeki özellikleri ve tedavi edici niteliğini muhafaza etmektedir.   Ozon yağı bir çok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Tırnak mantarına bitkisel çözüm olarak Ozon yağı;
Tırnak mantarını geçirmek için ozon yağı ile mantar enfeksiyonu olan bölgelere masaj yapmak yeterli olacaktır.

Terlemeye kesin çözüm Ozonyağı;
Ozonlu yağ, jel veya kremler aynı zamanda ter kokusuna karşı da etkilidir.

Güneş yanıkları için bitkisel çözüm: Ozon jeli kremi;
Ozonlu yağ ile güneş yanıklarının tedavisi de mümkün olmakta ve güneş lekeleri türü cilt lekeleri de yok olmaktadır.

dudak çatlağı, çatlamaları ve çatlaması için bitkisel çözüm: Ozon jeli kremi
Ozonlu zeytin yağı,  jel veya krem, çatlama şikayeti olan dudak bölgesine uygulandığında dudak çatlaklarının iyileştiği görülmüştür.

“Ozon yağı ile bölgesel zayıflama tedavisi – ozon yağının faydaları zararları ve fiyatı” için 1 yorum

  1. Geri bildirim: bölgesel incelme yöntemleri ve zayıflama yolları – bölgesel incelme için en etkili yöntem nedir | Kolay Zayıflama!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.