Zayıflama Mamaları İle Zayıflama-Zayıflama Maması Zayıflatırmı?

Zayıflama Mamaları İle Zayıflama-Zayıflama Maması Zayıflatırmı?

Zayıflama mamaları son zamanlarda çokça reklamını gördüğümüz yeni nesil zayıflama ürünleri arasında yer almaktadır. Zayıflama mamaları adı verilen zayıflama ürünleri incelendiğinde içlerinde bir takım maddeler ve kimyasal formüller olduğunu görmekteyiz. Şimdi zayıflama mamaları incelenirken 2 yönden bakmak gerekecek:

1) Zayıflama mamalarında hangi maddeler ve zayıflatan enzimler kullanılıyor?
2) Zayıflama maması gerçekten sağlıklı zayıflatıyor mu?

Şimdi bu iki soru aslında birbiriyle ilişkilidir. Bunun için zayıflama maması içerisinde neler kullanıldığına bakmak gerekecek. Bir kere ephedra olarak bilinen ve vücudun metabolizmasını hızlandırarak kilo vermeyi tetikleyen kimyasal enzimler, bazı hastalıklardan muzdarip olan kişilerde ölümcül sonuçlar ortaya çıkartabilmektedir. Bu mamaları kesinlikle bebek mamaları ile karıştırmamak lazımdır. İngilizcedeki ismi weight loss supplements olarak adlandırılan zayıflama mamaları, mümkünse bitkisel formüllerden oluşan malzemeden imal edilmiş ise sağlığa bir zararı olmaz.


İkinci olarak zayıflama maması zayıflatırmı sorusunu cevaplamak gerekiyor. Şayet kullanılan malzeme düşük kalorili ise ve yağ yakıcı etkiler barındırıyorsa zayıflama mamaları elbette zayıflatır ve kilo verdirir.

Zayıflama maması kullanımı: Bu hususta net bir bilgi edinebilmiş değiliz. Şayet okurlardan zayıflama maması kullananlar var ise bu hususta bizlere bilgilendirmede bulunursanız seviniriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.