Zayıflama Ürünü ve ürünleri gerçekten işe yarıyor mu?

Zayıflama ilaçları ve hapları faydalı mıdır faydaları zararları nelerdir?

İnternetin gelişimiyle birlikte artık zayıflama ve diyet konularında daha bilgili olmaya başladık. Eskiden bilinçsizce beslendiğimiz dönemlere nazaran aslında sağlıklı ve kolay zayıflamak için neler yapılmasını gerketiğini de internet vasıtasıyla zayıflama sitelerinden öğrenebiliyoruz. Ancak internetin bizlere sağladığı diğer bir olanak daha var. O da zayıflama ürünleri…

Kimisi bitkisel özlü zayıflama ürünleri, kimisi doğal maddelerden yapılan zayıflama ürünleri, bazıları yağ yakıcı zayıflama ürünü, diğer bir başkası da çabuk ve zahmetsiz zayıflamak için ürün… Adı ne olursa olsun piyasada zayıflama ve diyet ürünü adı altında yüzlerce zayıflama ve incelme hapı ve ilacı dolaşıyor. Peki biz bunlardan hangilerine güvenmeliyiz? Zayıflama hapları ve ürünleri gerçekten zayıflatıyor mu? Yoksa faydasız ve hatta bazen zararlı özellik taşıyan maddeleri içerdiği için zayıflama yerine sağlığımızla mı oynuyoruz?

Bu soruları sormaktaki amacım elbette sizlerin zayıflama ve diyet ürünlerinden soğumanız değildir. Ancak bilinçli bir tüketici olarak zayıflama ürünlerinin bizlere ne gibi bir etkisinin olabileceğini, etkisi olmayacaksa veya zararlı etkiler içeriyorsa da bu durumda ürünü kullanmamamız gerektiğini aklımızdan çıkarmamalıyız.

Zayıflama ürünlerini kabaca 2 kısma ayırabiliriz. bunlardan birincisi doğal maddelerden hazırlanan ve genelde bitkisel özlü olan zayıflama ürünleridir. İkincisi ise genelde sentetik olarak laboratuar şartlarında geliştirilmiş ve bildiğimiz ilaçlardan herhangi bir farkı olmayan yapay zayıflama ürünü olarak tabir edilen kısımdır. Bizim kullanmayı düşündüğümüz zayıflama ilacının bu 2 kısımdan hangisine girdiğini bilmemiz gerekmektedir. Bu hususu ise reçete veya prospektüsten öğrenebiliriz. Bunun için zayıflama ürünü adı altında satılan bu ilaçların reçetesinin, sağlık bakanlığından onayının, şayet ithal ise ithalat izninin tarafımıza gösterilmesini talep etmeliyiz. Bu sayede göreceksiniz ki piyasada reklamı yapılan ürünlerin bir çoğu korsan satış yapılıyor.


İkinci olarak dikkat etmemiz gereken şey, ürünün etkilerinin bilimsel olarak kanıtlanıp kanıtlanmadığıdır. Sadece safsata ile zayıflama sağladığı öne sürülen ürünlerin bir çoğu aldatmaca ve üçkağıttan başka birşey değildir.  Firmanın zayıfladığını öne sürdüğü ilaçların hangi laboratuarda denendiği ve hangi noter huzurunda zayıflama sürecinin izlendiği sorulmalıdır. Şayet bunlara cevap alamıyorsanız bu durumda satın aldığınız zayıflama ürününün etkisi olup olmadığı tamamen şansa kalmış birşeydir. Sizlere önereceğim yağ yakıcı zayıflama hapları arasında isim ve öneri vermeyi düşünmüyorum. Daha çok bazı belirli başlı ipuçları ile zayıflama ürünü veya zayıflama hapları alırken dikkat etmeniz gerekenleri kısaca sıralayacağım.

1) Zayıflama ürünleri içerisinde gerek zayıflama aletleri, zayıflama bisikleti, zayıflama kemeri, zayıflama hapları, zayıflama şurubu olsun gerekde diğer ürünler olsun mutlaka kurumsal bir firma tarafından satılıp satılmadığını kontrol ediniz. Rastgele kişilerden aldığınız ürünler özellikle bir de yenerek ve içilerek tüketilen cinstense sağlığa zararlar verebilir.

2) Zayıflama ürünlerinin garantisi olması önemlidir. Garantili olmayan ürünleri tüketmeyin.

3) Zayıflama ürünleri şayet gerektiriyorsa tarım veya sağlık bakanlığından onaylı olmasına özen gösterin.

4) Şikayet ve yorumlarınızı bizlere iletin. Biz sizler için gerekli kişilerle irtibata geçip şikayetinizi ilgililerine iletebiliriz.

“Zayıflama Ürünü ve ürünleri gerçekten işe yarıyor mu?” için 7 yorum

  1. Dünyaca ünlü amerikalı prf dr. Mehmet Öz ün tavsiyesi olan afrikamangom bitkisel zayıflama hapını zayıflamak isteyenlere tavsiye ediyor afrikamango m sitesinden afrikamangom hapını ın siparişini verecem faydasını görürsem buradan tekrar cevabını yazacam

  2. Arkadaşlar ben de sizin gibi zayıflamak için bi sürü gıda takviyesi aldım fakat çok başarılı olamadım. 10 gündür zenlife t3 diye bir ürün kullanıyorum ve 3 kilo verdim. Şimdilik bi zararı olmadı.

  3. doğrusu bende biominere kullandım .hem kullanımı çok zor hemde hiç bir işe yaramıyor.onu sürene kadar da her taraf batıyor.kreminide tavsiye etmiyorum.

  4. Gülay hanım zayıflama ürünlerinden şikayetçi olmuşsunuz ama hepsi de bir miktar zayıflama ve kilo verme etkisi yaratmış. Acaba sizin sadece bir tabletten zayıflama mededi ummanız ne derece doğrudur. Bol kalorili ve yağlı yemeye devam ederek ve hareketsiz kalınarak kilo verilemez ki. Bu zayıflama ürünleri ve zayıflama hapları tek başına kilo verdirmezler. Sizin zayıflama çabalarınıza iyi derecede katkı yaparlar. Olaya bu yönle bakarsanız sağa sola beddua okumaktan vazgeçersiniz diye düşünüyorum.

  5. zayiflama urunleri hicbir etki yapmiyor.ne tabletler ne kremler.4 kutu My Slimmer kullandim sadece 1 kilo verdim.3 kutu Biominere denen unlu deniz tuzlu karisim olan kremde kullandi,sadece 2 cm inceldim.oda biraktigim haftasi eski halime dondum.Bunun gibi bircok ornek verebilirim.kilomdam öturu depresyona girdim ve zayiflamayla ilgili hemen hepsini kullandim.sonuc yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.