Kilo vermenin püf noktaları – Zayıflamanın Yolları ve Püf noktası

Kilo vermenin on beş adet püf noktaları – Zayıflamanın 15 yolu ve  Püf noktası

Kilo vermek ve zayıflamak için her sabah kalktığımızda çok kararlı bir biçimde güne başlayıp ilerleyen saatlerde iradenizi kayıp mı ediyorsunuz? Kesinlikle aç bırakan ve bitkin düşüren diyet reçeteleri uygulamanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken şey, sizler için oluşturduğumuz 15 önemli kilo verme ipucu ile kilo vermenin püf noktalarını öğrenmeniz olacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi, zayıflamak için günlük hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler, orta ve uzun vadede büyük farkların ortaya çıkmasına vesile olmaktadır. Acısız, ağrısız ve eğlenceli bir biçimde kilo vermeyi başarabilmek için önce söylediklerime kulak veriniz.

1 kilo yağ yakmak için yaklaşık  olarak 7000 kalori harcamak gerekmektedir. Günlük 300-400 kalori yediğiniz besinlerden tasarruf ettiğimiz takdirde haftada doğal olarak yarım kilo zayıflama kilo verme sağlamış oluruz.

Size vereceğim 15 zayıflama önerisi ile  1 yılda  2 ile 30 kilo arası zayıflayabilirsiniz. Ne kadar zayıflayacağınızı verilmiş olan önerilerin yerine getirilmesi oranı belirleyecektir. Ayrıca tatil öncesi zayıflama için sizlere yine 5 kilo verme tavsiyesinde bulunacağım.  böylece tatil öncesi 2-3 kilo hızlı ve kalıcı zayıflayabileceksiniz. Verececeğim öneriler öyle diyet formülü vs olmayacak. Tamamen günlük olarak yaptığınız beslenme yanlışlarını düzelterek kilo verme sorununu çözeceğiz.  .

Şunu hatırlamanızı isterim ki bu verilen önerileri ne kadar kararlı bir biçimde yerine getirirseniz o kadar kalıcı zayıflama sağlarsınız.

En iyi zayıflama sonucunu elde edebilmek için dediğim gibi yaşam tarzımızda ufak değişiklikler yapacağız. Amerikada yapılan bir araştırmada 139 adet beslenme ve yaşam tarzının olduğu tespit edilmiştir. Bu yaşam ve beslenme stillerinin büyük kısmı sağlıksız olarak nitelendirilebilinecek türdendir.

Uygun ve ideal beslenme stillerinin içerisinde bulunan bir takım alışkanlıklar uzun dönemde büyük farklar ortaya çıkarırlar.  Örneğin çay şekerini bir küp azaltmak bile günlük 60 ile 100 kalori daha az enerji alma anlamını taşır. Bu da yılda 3 -5 kilo arası zayıflama ile eşdeğer kalori tasarrufudur.  Şimdi gelelik zayıflamanın 15 inceliğine,,,,

1. Her bir hamburger ortalama 500 kalori taşır.  Hamburger yemeyi bırakın, hamburgersiz yapamıyor iseniz de balık veya chicken burger tüketin.

2. Tatlılarınıza mikserde kabartılmış krema ve meyveler ekleyin. 3/4 krema ve 1/4 tatlı şeklinde oran yapabilirsiniz. Böylece her tatlı tüketiminde ortalama 200 kalori az almış olursunuz. Çünkü kremanın 200 gramında sadece 100 kalori vardır.

3. Karınınız çok acıktığında 1 dilim yağsız peynir veya mantardan müteşekkil pizza yiyin. Peynirli ve mantarlı pizza hem tok tutucu hem de düşük kalorilidir. Pizzanızda mayonez asla kullanmayın. hardal kullanabilirsiniz.

4. Kola ve gazozlu içecekler yerine meyankökü, adaçayı veya ıhlamur tüketerek bir yılda 3-5 kilo zayıflayabilirsiniz.  Çünkü böylece alacağınız kalori miktarı ortalama 100-200 kalori azalır.

5. Balık yemek hem ayıflatır hem de sağlığı korur. 200 gram kırmızı et yerine ( 600 kalori içerir) 200 gram balık yiyiniz ( 250-300 kalori barındırır) Haftada 4 kez balık yeseniz 1200 kalori daha az almış olursunuz. Bu da yılda 60 bin kaloriye tekabül eder ki 8 kilo yağda ancak bu kadar kalori vardır.

6.Atılştırmalarınızı meyvalar ile yapın. Meysim meyvaları hem kanser koruyucu maddeler içerir hem de kilo almayı engeller. Yazları karpuz penir gibi sihirli bir formül hem besleyici hem zayıflatıcı özelliktedir. Bu yöntemle günlük 200 kalori tasarruf ederek ayda 6000 kalori alımından kurtulmuş olursunuz.

7. Mutfağınızda yüksek kalorili ne varsa çöpe atın ve düşük kalorili besinlerle doldurun. Ayrıca proteince zengin balık hindi tavuk eti yiyin. Meyve sebzeyi buzdolabınızdan eksik etmeyin. Oturm odanıza bir tabak meyvelerden oluşan dilimlenmiş kokteyl koyun.  Bu tedbirler de günlük 300 kalori tasarruf sağlar.


8. Mutfağa, buzdolabına ve banyonuzun aynasına günlük 100 kalori daha az tüketmeniz gerektiğine dair yapıştırma not lar koyun.

9. Her lokmanın tadını çıkararak yiyin. Bu sayede her öğün 100 kalori daha az alırsınız.

10. Öğünleri saatinde yiyin ve öğün haricinde abur cuburlara son verin.  Gece saat 8 30 dan sonra çay dahil biç birşey yiyip içmeyin.

11. Maden suyu kullanın

12. Derin dondurucuda yiyecek saklamayın. Derin dondurucu yerine taze sebzeler ile beslenirseniz daha sağlıklı bir diyet beslenme programı ile beslenmiş olursunuz.

13. Haftanın 2 günü çarşıya çıkın, Bolca gezin. Bu sayede günlük 400 den haftalık 800 kalori kaybedebilirsiniz.

14. Kendinize  deniz ürünlerinden oluşan bir happy hour saati ayarlayın. Yabancıların genelde içki ile Cuma akşamları tatili kutlamak için uyguladıkları Happy hour uygulamasının düşük kalorili ve sağlıklı bir versiyonunu siz de eş dost ve arkadaşlarınızla yapabilirsiniz.

15. Şekerlemeye düşkünseniz ve tatlı yemeden yapamıyorsanız kendinize günlük 150 kalorilik tatlı tüketme fırsatı verin. Böylece hem yediğiniz fazla kalorileri sınırlama olanağı bulacaksınız hem de tatlı krizi ni aşmış olacaksınız.  or 2,280 calories a week.

“Kilo vermenin püf noktaları – Zayıflamanın Yolları ve Püf noktası” için 3 yorum

  1. kilo vermenin püf noktaları arasında iki tanesi benim için en önemlisidir. Bunlardan birincisi kilo vermek için zayıflama egzersizleri yapmak, ikincisi ise iştahı kontrol edebilmektir. Bu ikisini yapabilen birisinin kolaylıkla kilo verebileceğini garanti edebiliriz.

  2. Önerilerinizi uygulayacağım, sonucu buraya yazarım. öneriler için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.