Zayıflamak için en iyi yol – 2 önemli ipucu

Eğer zayıflamanın en iyi yolunu arıyorsanız, televizyonda ve süpermarketlerde gördüğünüz dolandırıcılıklardan kaçınsanız iyi olur. Ciddi olmaya hazırsanız, zayıflamanın en iyi yolu ile ilgili 2 önemli ipucunu keşfetmek için okumaya devam edin.

  1. 1. Yağdan kaçınmayın!

Vücudunuzdaki yağ miktarını azaltmak istiyorsanız, muhtemelen günlük kalori alımınızı azaltmanız gerekecek. Çoğu insan yüksek enerjili fakat doyurucu olmayan besinler tüketerek çok fazla kalori alıyor. Ancak, zayıflamak için en iyi yol yağ tüketimini yasaklamıyor!  Sadece, nişastalı gıda tüketiminizi kesmeniz ve zeytin yağı, kuruyemiş ve biraz kırmızı etten sağlıklı yağ almanız gerekiyor.

  1. 2. Yediklerinizin kaydını tutun.

Sıkıcı görünebilir, ve bunu ömür boyu yapmanız da gerekmiyor fakat, birçok başarılı diyetisyen yiyecek kaydı ile başlamanın zayıflamak için en iyi yol olduğunu söylüyor. Sadece hergün her yediğinizi not edin, hatta diyete başlamadan önce bile!

Yediklerinizin kaydını tutmak, iki amaca hizmet ediyor. Birincisi, mevcut tüketiminizle ilgili. Zayıflamak için en iyi yol, şu andaki beslenme problemlerinizi tanımanızı gerektiriyor.  Ne yediğinizi bilmeden bunu yapamazsınız! Tatlıları ve atıştırmaları da göz önüne aldığınızda aslında ne kadar çok yediğinizi görmek sizi şaşırtacak.

İkinci amaç, bütün gün yediğiniz her şeyi yazmanın sizi yeme alışkanlıklarınızla ilgili  kendinize karşı dürüst olmaya zorlamasıdır. Zayıflamak için en iyi yol, her gün birçok küçük ögün yemenizi içerebilir, ama rastgele atıştırmalıklar değil!Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.