Zayıflamanın bedeli: Karar vermek, bedelini ödemek ve zayıflamak

Seçmek reddetmekdir. Şöyle düşünün, her konuda en başarılı kişi ısrarla yorulmadan deneyendir. Başlamak karar vermektir. Karar vermekte seçmek aynı zamanda karşıtları da reddetmektir. Mutluluk gibi belki de. Tüm huzursuzluklar içinde bile insan kendine mutlu olabileceği bir şeyler bulabilir. Mutluluk ta karar vermektir. Karar verirsiniz ve başlarsınız? Karar verir ve mutlu olursunuz.

Tüm bu yazılanlar, zayıflama ilaçları, zayıflama hapları, egzersizler, spor salonları, kitaplar, konuşan uzmanlar, diyetisyenler vs.. vs… bunların hepsi sizin sadece karar vermenizden sonra devreye girecektir. Karar vermek başlamaktır.

– Zayıflamak istiyorum
– Zayıflamaya karar verdim
– Kilo vermek istiyorum
– Kilo vermeye karar verdim
– Bu benim sağlığım için gerekli
– Hem güzel görüneceğim, hem de daha diri olacağım 
– Biliyorum zor bir süreç ama yılmayacağım.


 Evet zayıflamaya başlamak için karar vermek gerekir. Karar vermenin ardından ayrıntılara geçilir. Yoksa rüzgardaki yaprak misali gidip gelmek, kilo almaya alışmış bir vücudun direncini kıramayacaktır.

Peki karar vermenin bedeli nedir? Elbette başlarda zorlanacağız. Zor gelecek alışkanlıklarımızdan vazgeçmek, yaşam tarzımızdan vazgeçmek. Ama belki de bu önceden umarsızca yaşamamızın bedelidir. Her güzel şeyin sürekliliği olmadığı gibi, her kötü şeyin de sürekliliği yoktur. Ortaya çıkan sonuç size hepsini unutturacak.

Karar ve bedelini öde zayıfla…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.