zayıflama aletleri ile egzersiz yapmanın faydaları ve spor aletleri fiyatları

zayıflama aletleri ile egzersiz yapmanın faydaları ve spor aletleri fiyatları

Zayıflama aletleri doğru olarak kullanıldığında sağlığa faydaları yönünden oldukça iyi sonuçlar vermektedir. zayıflama ve spor aletlerinin hareketli bir yaşam tarzı olanağı sunması dışında sağlığa başlıca faydaları şunlardır:

1. Koroner kalp hastalıkları ve yüksek tansiyon rahatsızlığının ortaya çıkmasına engel olur.
2. Kötü kolesterolü düşürür.
3. Kolon ve göğüs kanseri riskini azaltır.
4. Şeker hastalığının gelişimine engel olur.
5. Kadınlarda menopoz sonrası kemik etimesi, Osteoporoz rahatsızlığını önemli ölçüde engeller.
6. Rahimde gelişen kist ve tümörlerin gelişimini önler,
7. Kendinizi fiziksel olarak iyi hissetmenizi sağlar.
8. Depresyon ve aneksiyete gibi psikolojik sorunları tedavi eder.

Çoğu doktor, haftada 5 gün, en azından 35-40 dakika hafif veya orta tempoda egzersiz yapmamızı öneriyorlar. Bu bakımdan dışarıda yürüyüş ya da spor yapma olanağı olmayan kişiler için zayıflama aletleri önemli bir avantaj sunmaktadır. Zayıflama aletleri ile kilo verme egzersizlerine başlarken öncelikle hafif tempoda egzersiz yapılmalıdır.

koşu bandı, zayıflama bisikleti, stepper adım aleti, strider, ve dambıl, halter türü spor aletleri ile sağlıklı yaşam yolunda sizlere büyük faydalar sağlayacak bir egzersiz alışkanlığı kazanabilirsiniz. Zayıflama aletlerinin faydaları arasında her yaşa hitap etmesi de önemli bir etkendir.

zayıflama aletleri faydaları hakkında aşağıda yazdıklarımız sizlere oldukça ayrıntılı fikir verecektir.

• Zayıflama aletleri ile yapılan egzersizler, bilhassa kadınlarda göğüs kanseri de dahil olmak üzere kansere yakalanma riskini azaltmakta ve felç, inme, diyabet, kalp hastalıkları gibi hareketsizliğin neden olduğu hastalıkların ortaya çıkmasını önlemektedir.

• Zayıflama aletleri kullananların kemik yoğunluğu artmakta ve bu da kemikleri, eklemleri ve kıkırdakları güçlendirmektedir. Kadınların menapoz dönemlerinde belalısı olan kemik erimesi osteoporoz rahatsızlığı da zayıflama aletleri ile yapılan günlük egzersizlerle ya oldukça hafif atlatılmakta ya da kemik erimesine hiç yakalanılmamaktadır.

• Zayıflama aletleri kasların kalori yakma kapasitesini yükseltir ve vücut yağlarının (bölgesel kilolar) erimesine neden olur. Daha güçlü ve gelişmiş bir kas yapısına sahip olmak için bolca egzersiz yapmanızı tavsiye ediyoruz.

• Zayıflama aletleri ile egzersizler yapıldığında solunum yapmamıza yarayan kaslar güçlenmekte ve kana daha fazla oksijen karışması sağlanmaktadır.

Kısacası kültür fizik hareketleri, vücudun fazla yağlarını yakarak daha biçimli bir bedene sahip olmanızı ve kendinize olan öz güvenin ve saygının artmasını sağlar.

• Egzersiz hareketleri yapmak bağışıklığı güçlendirir
• Cinsel gücü ve isteği artırmak için haftada 3*4 kez düzenli bir biçimde zayıflama aletleri hareketleri yapmanızı uzmanlar tavsiye ediyorlar.
• Adet öncesi sancı olarak bilinen adet sancıları’nı (premenstrual syndrome) yok etmek için egzersiz yapmalısınız. Bu sayede adet döneminde görülen depresyon ve aneksiyete sorunları da çözülmüş olacaktır.


• Egzersiz yapmak doğal iştah kesici etki yapar.
• Egzersiz yapmak dayanıklılığı artırır. Vücudun oksidasyona olan doğal direncini güçlendirir.
• Kramp ve ağrılara doğal çözüm arıyorsanız egzersizlerden bolca faydalanmalısınız. Kadınlarda görülen rahim kistleri de hareketsizlikten dolayı ortaya çıktığı için zayıflama aletleri ile yapılan egzersizlerle bu sorunlar da halledilebilmektedir. Örneğin kondisyon bisikleti, kadınlarda pelvis bölgesindeki oksijen akımını hızlandırdığı için kalça, basen ve vajina kramplarına karşı iyi gelmektedir. Özellikle vajinismus şikayeti olan bayanların koşu bandı ve zayıflama bisikleti ile günlük 1 saat egzersiz yapmasını tavsiye ediyoruz.

• Zayıflama aletleri ile yapılan egzersizler iyi bir kalori yakımı ve zayıflama yoludur.Özellikle aşırı kilolar nedeniyle kısırlık sorunu olanların egzersiz yoluyla kilo vermesi östrojen seviyesini artırır ve çocuk sahibi olma şansını yükseltir.
• Kötü kolesterol nasıl düşürülür diye soruyorsanız cevabı zayıflama aletleri ile yapılan zayıflama egzersizleri’ndedir.
• Özellikle kadınlar için fitness hareketleri, moral düzeltmekte ve kendinizi daha mutlu ve iyi hissetmenizi sağlamaktadır. Egzersiz hareketleri ile vücutta mutluluk hissi oluşturan endorfin hormonu salgılanması olmaktadır. Bu da depresyona doğal çözüm olarak adlandırılabilir.

You should consider using the stairs in your building rather than using the elevator. If you are watching TV, use your stationary bicycle, treadmill or other exercise equipment while watching television.

Fiziksel olarak egzersiz ve spor yapmanın sağlayacağı en önemli fayda, sedanter yaşamdan sizi çıkararak güçlü ve gelişmiş bir fiziki yapıya dönüşümünüze yardımcı olacaktır.

• Zayıflama hareketleri, stresi azaltır ve kişinin aneksiyete, ashabiyet, gibi olumsuz ruhsal durumlarının düzelmesine yardımcı olur. Stresin azalmasının metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

• Fiziksel olarak aktif olan kişilerin akli melekeleri de yüksek olur. Beyine daha fazla kan gittiği için problem çözme yeteneğiniz artar.

• Zayıflama aletleri ile kilo verme egzersizleri yaparken özellikle vücudun su ihtiyacı artmakta ve günlük su tüketimi miktarının da buna bağlı olarak artırılması gerekmektedir. Egzersiz ile birlikte bol su içmek metabolizmayı hızlandırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.