Pamuk Yutarak Zayıflama Zararları-Islak Pamuk Yutmak Zayıflamak Zayıflatırmı

Pamuk Yutarak Zayıflama Zararları-Islak Pamuk Yutmak Zayıflamak Zayıflatırmı

Arkadaşlar bugün sizleri pamuk yutarak zayıflama adıyla çıkarılan saçma sapan bir zayıflama yöntemi hakkında uyaracağım. Zayıflama yöntemleri olarak adlandırdığımız kilo vermenin yolları, temel olarak 2 kısma ayrılarak incelemek mümkündür

1) Sağlıklı zayıflama yöntemleri: Bilimsel temeli olan, insan sağlığını riske sokmadan etkili bir kilo verme sürecini uygulatmayı esas alan zayıflama yöntemleri olarak söylenebilir. Buradaki önemli olan 2 nokta, kullandığınız zayıflama yönteminin bilimsel olması ve sağlığa yan etkileri ve zararlarının olmamasıdır.

2) Sağlıksız zayıflama yöntemleri: Bazı kişilerin sıklıkla baş vurduğu ve her ne pahasına olursa olsun kilo vermek amacı olan bir takım sağlıksız ve bilimsel temelden yoksun zayıflama yöntemleridir. İşte pamuk yutarak zayıflamak tam manasıyla bu tabire uymaktadır.

Pamuk, selülöz isimli bitkisel maddeden oluşan ve mide asidinde kesinlikle erimeyen bir materyaldir. Midede sindirilememesi nedeniyle de tokluk hissi oluşturmakta ve iştah kapatıcı bir etki yaratmaktadır. Buraya kadar zaten bizim de itirazımız yok. Ancak asıl sıkıntı, midedeki pamuğun yumak haline gelerek oniki parmak bağırsağı ya da ince bağırsakları tıkama olasılığıdır. Bağırsak tıkanıklıklarının tedavisinin sadece ameliyatla olduğu ve tedavi edilmediği takdirde ölüme kadar uzanan riskler taşıdığını söylemeden geçmeyelim. Şimdi kilo vermek zaten hepimizin hedefi. Ancak bunu bu tür sağlığı riske atan tehlikeli yöntemlerle yapmak yerine sağlığımızı bilakis koruyan sağlıklı zayıflama yöntemleri ile yapsak daha güzel olmaz mı?

Pamuğun tok tutucu etkisinin bitkisel lifler nedeniyle ortaya çıktığını biliyoruz. Pamuk gibi lif içeren ancak kesinlikle mide bağırsak tıkanması riski taşımayan yiyecekler, meyveler sebzeler de mevcuttur. Lif içeren besinler ve Lifli yiyecekler nelerdir buradan bakabilirsiniz.

Hepinize sağlıklı günler dileriz.

“Pamuk Yutarak Zayıflama Zararları-Islak Pamuk Yutmak Zayıflamak Zayıflatırmı” için 1 yorum

  1. 3 Gunluk omrumuz var onuda emeliyat masalalarinda gecirerim oylemi bence guzellik zariflik kadinin kendisinde olmali akilli kadin birazciq yediklerine dikkat etse ne pamuka nede ac kalmaya gerek kalmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.