Zayıflama Yöntemleri ve Kilo Verdiren Yöntemler

Zayıflama Yöntemleri ve Kilo Verdiren Yöntemler

Zayıflama yöntemleri denilince bizlerin kilo verme ve zayıflama esnasında kullandığımız yol ve stratjiler akla gelmektedir. Zayıflama yöntemlerinin 3 ana bölümü vardır

1) Egzersiz ve spor yaparak zayıflama yöntemleri

2) Diyet ve Rejim yaparak zayıflama yöntemleri

3) Zayıflama hapları ve ilaçları ile zayıflama yöntemleri

4) Zayıflama ameliyatları ve operasyonlarıyla zayıflama yöntemleri

Bu yöntemlerden ilk 2 sine doğal zayıflama yöntemleri diyoruz. Diğer iki yöntem olan ameliyatla ve zayıflama ilaçlarıyla kilo verme ise doğal olmayan ve insan eliyle müdahele edilen zayıflama yollarıdır. Bu zayıflama yollarına kısaca bir göz atalım:

1) Egzersiz ve spor yoluyla zayıflama yöntemleri:

Hepizin aslında yapmak istediği ve en sağlıklı kalıcı olan zayıflama yöntemidir. Temel mantığında ise kişinin aldığı kaloriden daha fazlasını hareket ve egzersiz yolula harcama fikri yatmaktadır. Egzersiz ve spor yapan kişiler sadece zayıflama ve kilo verme hedeflerine ulaşmazlar. Aynı zamanda biçimli ve estetik bir vücut yapısına da sahip olurlar. Zaten bir çok insanın yapmak istediği bölgesel zayıflama yöntemi aslında egzersiz ve spor yoluyla doğal zayıflama ile başarılabilmektedir.


2) Diyet ve rejimle zayıflama yöntemleri:

Eğer yediğimiz yemekleri kontrol edemiyorsak ve bu nedenle aşırı kilolar almaya başlamışsak bu durumda diyet listeleri ile zayıflama ve incelme çalışması yapmanın zamanı gelmiştir. Ancak tercih edilecek olan diyet türünün bizlerin yaşam tarzına, daha önceki beslenme alışkanlıklarımıza, bünyemize ve kişisel mizacımıza uygun olması gerekir. Misal olarak et yiyen birisinin tutup ta sebze diyeti yapmasının bir manası yoktur. Kişi kilo vereyim derken kendisini gereksiz ve yersiz bir baskı ortamının içerisinde bulabilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey, sürdürülebilir bir diyet reçetesi seçmemizdir. Yarıda bırakacağımız veya tam uygulayamayacağımız diyet listelerinin bizleri zayıflatmak yerine kilo aldıracağı ihtimalini de göz ardı etmemeliyiz.

3) Zayıflama hapları ve ilaçlarıyla zayıflama yöntemleri

Bir kısmı bitkisel zayıflama ürünü olan zayıflama ilaçlarının avantajlı yönü, kolay ve hızlı zayıflama sağlamasıdır. Dezavantajlı yönü ise insanların bu hızlı zayıflama türüne alışarak devamlı hap kullanmaya kalkmasıdır.

4) Zayıflama ve estetik ameliyatlarla zayıflama yöntemleri

Günümüzde bir çok bayan tarafından şiddetle tavsiye edilen ve depişik forumlarda okuyucu yorumları ile memnuniyet düzeyi gözler önüne serilen bir bölgesel zayıflama yoludur. Özellikle liposakşın ( liposuction), lipoliz, mezoterapi gibi değişik bölgesel zayıflama yolları mevcuttur. Ameliyatla zayıflama yönteminin en önemli artısı, kısa zamanda hızlı ve kolay zayıflama sağlamasıdır. Hiçbir şeye gerek kalmadan sadece ameliyatlı veya ameliyatsız bir zayıflama operasyonu ile bir anda 25 kiloya kadar zayıflayabilmek pekala mümkündür. Ancak kişinin zayıflama ameliyatı sonrası eski yaşam tarzını ve yeme içme alışkanlıklarını devam ettirmesi durumunda ameliyatla aldırdığı yağların yerine eski kilolarını kısa sürede alabilir. Bu nedenle liposakşın, yağ aldırma amelyiatları olmuş kişilerin bir diyet programı izlemesi ve bir zayıflama egzersiz merkezine devam etmesi faydalı olacaktır. Böylece zayıflama ameliyatı sonrasında yeni bir yaşam ve sağlıklı bir hayat için başlangıç yapmış oluruz

“Zayıflama Yöntemleri ve Kilo Verdiren Yöntemler” için 7 yorum

  1. Merhaba benim sorunum kendime zayıflıyacam diorum ama nası oluosa zayıflayamıorum az yemek yesen doydum diorum 1 saat sonra yine acıkıorum sağlıkan hiç bir rahatsızlığım yok ama yinede ne zayıflıorum nede başka birsey oluo sevgili okurlar lütfen benim sorunuma bir cağre bulursanız yorumlarınızı bekliorum …….

  2. Selam arkadaşlar. Ben bu zayıflama konularında artık oldukça tecrübeli sayılırım. Çünkü sürekli kilo verip alıyorum. Sizlere tavsiye edeceğim en önemli ve faydalı zayıflama yöntemi, bitkisel zayıflama yöntemleri dir. Misal olarak < elma sirkesi zayıflama kürü. Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile zayıflayın diye tavsiye ediyor. Siz de deneyin.

  3. Çok sağolun. Okurların yazdıklarımızı beğenmeleri gerçekten bizler için motivasyon verici oluyor. Umarım bu değerli bilgiler herkese fayda sağlar.

  4. elinize sağlık yazılarınız çok güzel uygulayabilen için önemli bilgiler.

  5. Elimizden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz işte. Teşekürler değerli yorumlarınız için…

  6. sizin bu sitenizde zafıflamayla ilgili çok güzel şeyler var sizi tebrik ediyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.