Mate yaprağı çayı ile bitkisel zayıflama

Ülkemizde Mate yaprağı çayı olarak bilinen bu zayıflma çayı ile hızlı zayıflama sağlanabilmektedir. Güney amerikada yetişen Yerba mate isimli ağacın yapraklarının kaynatılarak demlenmesi neticesinde elde edilen bu zayıflama çayı, gerçekten etkili bir incelme ve zayıflama sağlamaktadır.

Özellikle şili, arjantin, brezilya gibi güney amerika ülkelerinde yetişen Mate bitkisi, yapraklarının ekonomik değer içermesi nedeniyle bu ülkelerin ihracatında önemli bir gelir kaynağı olarak dikkat çekmektedir.
mate çayı zayıflama

Mate çayının faydaları nelerdir
Mate yaprağı hem lezzetli hem de iştah kesici bir içecektir. Mate yapraşında bulunan bir takım bitkisel enzimler ve maddeler, hem enerji verici hem de yağ yakıcı bir takım etkileri vermektedir. Ufak bir çay bardağı içerisinde bulunan mate yaprağı çayı bile berzilya yağmur ormanlarının yağ yakıcı ve zayıflatıcı şifa özelliklerini gösterebilmektedir. Nırmal siyah çay ve yeşil çaya nazaran daha az miktarda kafein içermektedir. Mate yaprağı çayının içerisinde Yerba Mate yaprağında bulunan A, C K ve E, Vitaminleri, kalsiyum, çinko, demir, selenyum, magnezyum ve doğada çok zor bulunan 15 kadar aminı asit yer almaktadır. Ayrıca Meta yaprağı zayıflama çayı içerisinde vücut için çok önemli işlevleri bulunan antioksidanlar da bolca yer almaktadır.
Yerba mate zayıflama çayı yaprağında bulunan doğal besinler, zihni açar, zayıflama sağlar, iştah kağatır ve yağ yakımını hızlandırır. Özellikle kahvede içeren yüksek kafeinin mate yaprağında olmaması nedeniyle kahve yerine tercih edilebilecek alternatif bir zayıflama içeceğidir.

Son zamanlarda beşibiryerde zayıflama çayları, 5in1 zayıflama hapı gibi değişik zayıflama hapları ve ilaçları içerisinde bolca meta yaprağı özlerinden faydalanılmaktadır. Mate yaprağının daha çok zayıflama çaylarında bir bileşen olarak kullanıldığını görmekteyiz. Bunun nedeni ise tek başına kullanıldığında son derece etkili bir etki sürecini doğurmasındandır. Mate yaprağı zayıflama çayı kullanıcı yorumlarına bakıldığında aşırı tuvalete gitme, idrar sökücü etkileri ve barsakları çalıştırması haricinde göze görülür bir yan etkilerinin ve zararlarının olmadığı görünmektedir.

Mate yaprağı zayıflatırmı şeklinde çok sayıda soruyla karşılaşıyoruz. Mate yaprağı içerisinde bulunan ve kafein benzeri maddelerden birisi olan matein enzimi, metabolizma hızlandırıcı, yağ yakan, ve tok tutan bir bitkisel çay olan mate çayı içerisindeki en önemli metabolik enzimdir. Kafein in yeşil çay da yaptığı etkinin bir benzerini mate yaprağı nda matein, ksantin, teofilin teobromin, teofilin gibi metabolizma hızlandıran bitkisel maddeler yapmaktadır. Mate çayı aynı zamanda bol antioksidan madde içerdiğinden dolayı, kalp ve damar hastalıklarına da bitkisel çözüm sunmaktadır. Mate çayı ile zayıflama, bitkisel çay olarak tek başına kullanılabileceği gibi mate yaprağı ile karışık bitki çayları biçiminde demlenerek te kullanılabilmektedir.

Mate çayı nasıl hazırlanır?

Mate çayının hazırlanışı son derece basittir. Öncelikle normal çay gibi demlediğimiz mate çayı nı asla kaynar suya atmamalıyız. Sıcak su işimizi görecektir. Ayrıca mate funda biberiye yeşilçay kekik gibi değişik bitkisel çay karışımları da mate çayının faydaları ile diğer bitkisel çayların faydaları nı harmanlayarak daha güçlü etkili zayıflama sağlayan bitkisel çay formülü oluşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.