En Doğal Zayıflama Çayı-Zayıflatan Bitkisel Çaylar-Zayıflama Çayları Faydaları

En Doğal Zayıflama Çayı-Zayıflatan Bitkisel Çaylar-Zayıflama Çayları Faydaları

Doğal yollarla zayıflama için zayıflatan bitki çayları uzun zamandır insanlar tarafından kullanılmaktadır. Bitkisel zayıflama denilince zaten bitki çayları ilk olarak akla gelen kilo verme yöntemidir. Tabi bitki çayları ile zayıflamada da bir takım dikkat edilmesi gereken özellikler mevcuttur. Öncelikle bitkisel zayıflama çaylarının içerisinde ne tür maddeler kullanıldığına dikkat etmeliyiz. Diğer yandan da zayıflama çaylarının varsa yan etkileri ve zararları da göz önüne alınmalıdır. Şimdi sizlere önereceğim zayıflama çayları, hem doğal hem de çabuk ve kalıcı zayıflama türden ürünlerdir.

Yeşil Çay: Zayıflama Çayı denilince ilk akla gelen çay çeşidi yeşil çaydır. Yeşil çayın tok tutucu, yağ yakıcı ve metabolizma hızını arttırıcı faydaları vardır.

Biberiye Yaprağı Çayı: Hoş aroması ve tadı nedeniyle hoş bir içim olanağı sağlayan bu bitkisel çay yağ yakıcı özellikleri ile de zayıflama sağlıyor. Biberiye içerisindeki yağ yakıcı uçucu enzimler hücre içlerine kadar giderek kalori yakımını yani metabolizmayı teşvik ediyor.

Ebegümeci Çayı: Yemeklerden alınan karbonhidratları ve yağları emici ve vücuttan atıcı etkisi vardır. Günde 2 bardak ebegümeci çayı içerek en azından yediklerinizden dolayı fazla kilo almadan formunuzu koruyabilirsiniz.

Mate Yaprağı Çayı: Güney amerika kökenli tropikal bir ağacın yapraklarından yapılan mate çayı, bağırsaklarda yağ moleküllerinin etrafını çevreleyerek yağların vücuda geçmesine engel olmaktadır. Çok etkili bir zayıflama sağlayan bu bitki çayının günde 2 çay bardağından daha fazla tüketilmemesi gerekmektedir.

Funda Yaprağı Çayı: Genellike mide ve bağırsakları yumuşatıcı ve iltihap söktürücü etkisiyle tanınır. Özellikle iltihabi selülit vakalarında bölgesel zayıflama çayı olarak kullanılır.

“En Doğal Zayıflama Çayı-Zayıflatan Bitkisel Çaylar-Zayıflama Çayları Faydaları” için 1 yorum

  1. Rezene çayı ile zayıflama gerçekten etkili oluyor ve emziren anneler için anne sütünü arttıran fayda sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.