Zeytin Yaprağı Çayı ile zayıflama-Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları ile Zayıfladım

Zeytin Yaprağı Çayı ile zayıflama-Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları ile Zayıfladım

Zeytin Yaprağı
Zeytin Yaprağı

Zeytin Yaprağı Çayı da zayıflatırmı demeyin. Zeytin yaprağı çayı, kan şekerini düzenleyici ve metabolizma hızını artırıcı rolüyle gerçekten etkili bir kilo verme süreci yaşatıyor. Zeytin yaprağının tabi antibiotik ve antioksidan özellikleri nedeniyle gerek hastalıklardan korunma ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde gerekse cilt bakımı ve güzelliği için kullanılabilen bir bitkisel çözüm olarak yaygın biçimde kullanılabilmektedir. Zeytin yaprağı, bitkisel yağ asitleri bakımından oldukça zengin olması ve “oleuropein” ve “eleonik asit” gibi faydalı bitkisel asitleri barındırmaktadır. Bu bitkisel asitler mikrop kırıcı ve ayak mantarı gibi bedenimizde görülen mantar enfeksiyonlarını yok edici özelliktedir. Mikroplara karşı vücudumuzun bağışıklık sistemi devreye girinceye kadar Zeytin Yaprağı Çayı içerisindeki bu uçucu yağ asitleri mikropların üremesini önleyici antibiyotik bir özellik ortaya çıkarır. Aslında Zeytin Yaprağı Çayı ile Sarımsak veya Soğan gibi mikrop kırıcı, doğal antibiyotik bitkiler büyük oranda benzerlik göstermektedir. Özellikle bebeklerde ve çocuklarda soğuk algınlığı, cilt hastalıkları, solunum yolları enfeksiyonları, bademcik şişmesi gibi yaygın görülen rahatsızlıklara karşı az miktarda Zeytin Yaprağı Çayı içirilmesini tavsiye ediyoruz.

Zeytin Yaprağı Çayı doğal oleuropein maddesini içermektedir. Bu madde özellikle zeytin yağının işlenmesi sırasında yok olmaktadır. Bu nedenle işlenmemiş zeytin yaprağından elde edilen çaya hafif acımsı tadını veren “elenolik asit” ve “kalsiyum elenolat” gibi maddeler bolca bulunmaktadır. İşte zaten zeytinyaprağı çayının mikrop kırıcı etkisi de bu maddelerden dolayıdır.

Günümüzde Zeytin Yaprağı Çayı üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları adeta yeniden keşfedilmiş ve kozmetik ürünlerinden tutun da ilaç üretimine kadar geniş bir yelpazede kullanılmakta ve faydalanılmaktadır.

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYININ FAYDALARI VE YARARLARI NELERDİR

Mantara karşı bitkisel çözüm:

Yukarıda da söylediğimiz gibi Zeytin Yaprağı Çayı mantar enfeksiyonlarına iyi gelen bitkiler ve bitkisel çaylar arasındadır.Zeytin Yaprağı Çayı mantar üremesini durdurur ve vücudun mantara karşı direncini yükseltir.

Zeytin Yaprağı Çayı Antioksidan İçecekler Arasındadır

Damarlarda şekerin ve yağın oksitlenmesi neticesinde meydana gelen ve damar tıkanıklıklarına neden olan serbest radikaller, Zeytin Yaprağı Çayı sayesinde yok edilmekte ve etkisiz hale gelerek parçalanmaktadır. Özellikle sigara ve alkol gibi vücutta toksik birikmeye neden olan zehirli maddelerin etkisini azaltmak için Zeytin Yaprağı Çayı içmenizi tavsiye ediyoruz. Antioksidanların faydaları konusunda kısa bir açıklama yapmak gerekirse, vücutta yaşlanmayı geciktiren, toksinlerin etkisini azaltarak detoks etkisi yaratan, kanser ve kalp krizi gibi ölümcül hastalıkların gelişimini ve ortaya çıkmasını önleyen maddelerdir. Antioksidanlar aynı zamanda trigliserid ile kötü kolesterol LDL seviyesini düşürür ve iyi kolesterolü yükseltir. Bu da kalp ve damar hastalıklarının, damar tıkanıklıklarının oluşumuna engel olur.

Zeytin Yaprağı Çayı ile zayıflama- Zeytin Yaprağı Çayı ile zayıflatırmı?

Zeytin Yaprağı Çayının zayıflama üzerindeki etkisi özellikle kan şekeri seviyesini düzenleme yönündedir. Zeytin Yaprağı Çayı içinde bulunan oleuropein maddesi oldukça etkili bir kan şekerini düşürücü etkiye sahip bir enzimdir. Kan şekerinin düşmesi ise açlık krizlerinin önüne geçer, vücudu tok hissettirir ve yeme iştahını azaltır.

ZEYTİN YAPRAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

Zeytin ağacı (Olea europaea) Oleaceae familyasına ait herdem yeşil bir bitkidir. Zeytin yaprakları binlerce yıl önce insanlar tarafından hastalıkların tedavisinde çare olarak kullanılmıştır. Son yıllarda dünyada, doğal organik bitkiler üzerindeki araştırmalar gittikçe önem kazanmaktadır. Özellikle Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü zeytin yaprağının 21. yüzyılın en önemli doğala antimikrobiyal, antiviral bir etkiye sahip çok önemli bir bitki olduğunu belirtmiştir.Bu konuda 69 kitap, 1800 den fazla makale, dergi ve çeşitli yayınlar yapılmıştır.

Zeytin ağaçları dünyadaki en dayanıklı ağaçlardandır. Uzun süreli yaşamlarını büyük ölçüde kendilerine hastalık ve zararlı-lara karşı direnç kazandıran “oleuropein” adlı bir madde üretmelerine borçludurlar.


40 yılı aşkın bir süredir kullandığımız antibiyotiklere karşı artık çoğu mikroorganizma direnç kazanmıştır. Geçmiş zamanlarda antibiyotiklerle tedavi edilebilen bir çok hastalık, artık tedavi edilemez hale gelmiştir. Bakterilerin ve virüslerin bu ilaçlara daha dirençli hala gelmeleri antibiyotiklerin aşırı doz alımı ya da yanlış kullanılmasının bir sonucudur. İşte zeytin yapraklarında bulunan “oleuropein” maddesi ve hidrolizleri, antibiyotiklere direnç kazanmış mikroorganizmalar üzerinde etkili ve çok değerli bir bileşendir.
Bugüne kadar zeytin yaprağında 100’e yakın madde elde edilmiştir.(Bkz Tablo 1) Yaprakta bulunan bu maddeler zeytin çeşidini uygulanan kültürel tedbirlere, yetiştiği bölgeye ve hasat zamanına göre farklılıklar gösterir.Yaprakta bulunan fenolik ve flavonait
bileşikler vücudun bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar.Yaprakta 60-90mg/gr oranında oleuropein bileşiği bulunmaktadır.

ZEYTİN YAPRAĞI HANGİ HASTALIKLARA NEYE İYİ GELİR?

*Zeytin Yaprağı Kan Şekeri Seviyesini Düzenler
*Zeytin Yaprağı LDL Kollestrol Seviyesini Düzenler
*Zeytin Yaprağı Antioksidan Etki Oluştur
*Zeytin Yaprağı Bronşite bitkisel çözüm dür.
*Zeytin Yaprağı Soğuk Algınlığına iyi gelir
*Zeytin Yaprağı Kulak Enfeksiyonlarına neden olan mikropları öldürür
*Zeytin Yaprağı Fibromiyalji türü romatizmal ağrılara iyi gelir
*Zeytin Yaprağı Fungal (Mantar) hastalığına bitkisel çözümler sunar
*Zeytin Yaprağı Herpes Virüsü yani uçuğa neden olan mikrobu yok eder.
*Zeytin Yaprağı Salmonella türü bakterilere karşı etkilidir
*Zeytin Yaprağı Kandidiyasis türü mikroorganizmalardan kaynaklı hastalıkları iyileştirici etki gösterir
*Zeytin Yaprağı Dizanteriye iyi gelir
Streptococcus sp.
Kandidiyasis
Dizanteri
Streptococcus sp.
Hepatit A,B,C
Zatürre
Cilt Rahatsızlıkları
Zona
Romatizmal Hastalıklar

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI NASIL YAPILIR VE KULLANILIR-ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYININ DEMLENMESİ YAPIMI

Bir çay kaşığı kuru yaprak, bir bardak sıcak suya konur ve 2-3 dakika demlenmeye bırakılır.. Süzülür ve böylece zeytin yaprağı çayı hazırlanmış olur. Günde 2-3 bardak önerilen dozdur.

“Zeytin Yaprağı Çayı ile zayıflama-Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları ile Zayıfladım” için 3 yorum

  1. selam bunun kac dakika kaynayacagi ve olcusu ne kadar onlarida yaza bilirmisiniz zahmet olmasa simdiden tesekurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.